Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem opera linux a 64kernel

nainstaloval som otcovi ako alternativu na pc linuxa (ubuntu) ale bohuzial som zistil ze na jadre skompilovanom pre 64b procesory nejde opera. nieco som sa na forach docital ale priznam sa nechce sa mi s tym moc zapodievat pretoze po zbeznom prezreti sa mi zdalo ze to bude na dlhsie. ma niekto zaruceny navod ako pojde opera na 2.6 jadre? konkretne 2.6.15-23-amd64-generic

bohuzial nepodarilo sa mi to rozhcodit resp som sa dostal do stadia ze som instalovat z wget www.artfiles.org/ubuntu.com/archive/pool/main/x/xor g/xlibs_6.8.2-77_all.deb a potom som pouzil force install pre i386 rozne balicky...dokonca aj 8.54 stable pre drappera ale opera nebezi...ikonku mam ale po kliknuti na nu sa nic nedeje dokonca ani log nic nehlasi...idem to ais ladit ce strace a uvidime
edit: tak po badani som v stave ze opera bezi ale hadze chyby:
pera
ERROR: ld.so: object 'libjvm.so' from LD_PRELOAD cannot be preloaded: ignored.
ERROR: ld.so: object 'libawt.so' from LD_PRELOAD cannot be preloaded: ignored.
X Error: BadDevice, invalid or uninitialized input device 166
Major opcode: 144
Minor opcode: 3
Resource id: 0x0
Failed to open device
X Error: BadDevice, invalid or uninitialized input device 166
Major opcode: 144
Minor opcode: 3
Resource id: 0x0
Failed to open device
Session management error: Authentication Rejected, reason : None of the authentication protocols specified are supported and host-based authentication failed
navyse pise ze nemoze natiahnut pluginy a na zaciatku chce vzdy potvrdit licenciu;o(