Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dajte mi tip na knihy: C++ a Python

V prvom rade by som si chcel kupit knihu z ktorej by som sa naucil C++. "Problem" je ze C ovladam pomerne na vysokej urovni a tak by som nejaku knihu co zacne s kontajnermi, iteratormi a vecami co sa tykaju cisto len C++ a bude pocitat s tym ze C uz viem. Tazke nepotrebujem vediet co je premenna, konstanta, pole, pointer, struktura, union atd...

No a potom by som mozno chcel zacat ucit Python. V tomto jazyku som nevidel zatial ani riadok, ale zo skriptovacich jazykov viem pomerne slusne php a mal by som vediet bash.

Budem vdacny kazdemu kto dobre poradi.

Ovladam C a chcem sa ucit C++. A kedze C++ nie je nadmnozinou jazyka C, jedna sa o rozne jazyky ktore sice maju velku cast rovnaku (a preto sa chcem zamerat len na tie rozdiely). Kde je to protirecenie?
Ja viem ze existuje google a internetove knihkupectva (posledne 2 roky inak knihy ani nekupujem) ale chcel by som knihu co je napisana stylom ze niekto jazyk C ovlada.
Napriklad vela ludi povie ze ked chce niekto zacat s jazykom C nech si kupi www.martinus.sk. Tu knihu mam a z osobnej skusenosti mozem povedat ze pre mna bola o nicom. Pre cloveka co vsak ovlada Pascal a nic ine nemoze byt nic lepsie - je to jednoducho stylom porovnavania Pascalu a C. V popise knihy vsak nie je Pascal spomenuty ani jednym slovom.
Cakal som ze mi da tip niekto co ma uz nejaku skusenost ale kazdopadne si cenim tvoju ochotu ;-). Asi kupim nieco "naslepo".