Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ukradená IP

Zdravím,

chtěl se zeptat, zda je technicky možné ukrást moji IP adresu a následně ji používat. Třeba při odesílání elektronické pošty.

Dík za odpověď.

"Technicky" to možné je, pokud ti třeba v paneláku soused na chodbě střihne kabel k internetu a napojí si tam svoje PC. Pokud máš "sdílenou" adresu, tak může mít tutéž IP adresu několik desítek i stovek dalších uživatelů. Pokud neplatí nic z předchozího, tak ti IP nikdo nemůže šlohnout (leda by na tebe hrál nějakou habaďůru provider).

To záleží, protoze to blize nespicifikujes - jedna vec je opravdu unést IP (na stejném segmentu síte) a druhá věc je "jako by to vypadalo jako unesená IP", což je trošku složitější problém, tam ty možnosti jsou větší v závislosti na tom o co Ti nebo jemu jde.