Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zistenie dostupnosti servera v PHP...

Zdravim, ako by som mohol zistit status dostupnosti nejakeho servera... urobil som jeden kod, ale ten nefunguje v safe mode:

$fp = fsockopen($host, $port, $errno, $errstr, 4);
if (!$fp)
  echo "offline";
else
{
  echo "online";
  fclose($fp);
}

Ako by sa to dalo este urobit aby to fungovalo aj v safe mode... skusal som aj cez "fopen" ale tiez nic... :-|

hmmm... to nikto? skusal som aj cez include suboru zo servera, ktoreho chcem zistit status a potom osetrovat ci dojde k chybe alebo nie, no chce to nastavovat prava a to by som nechcel (okrem toho je to skrabanie sa nohou za uchom)... je vobec nejaka nahrada, za fsockopen() alebo fopen()?