Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uživatelské licence Server 2003 Standard OEM

Dobrý den,

máme ve firmě server s nainstalovaným Windows Server 2003 Standard 32bit v OEM verzi a k tomu dalších 30 (6x5) uživatelských licencí. Dotaz zní, zda lze k tomuto systému přikoupit v dnešní době nějakým způsobem další licence nebo je nutno současný stav považovat za konečný.

Nedávno jsem řešil něco podobného. U HP serverů, dodaných s OEM verzí (2003standart), jsme nakoupili klasické CAL licence 2008 server (aktivovali je elektronicky na MS serveru) a ve windows 2003 ve správě licencí, nebo jak se to jmenuje, jsme navýšili počet licencí o nakoupený počet. MS je spokojený, my jsme spokojení a dodavatel je spokojen taky. Netuším jak jinak by se to dalo vyřešit.