Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zmena IP

Zdravim mam problem se dostat do nastaveni meho IP, kdyz kliknu v nastaveni adapter na vlastnosti tak me to napise "Před konfigurací protokolu TCP/IP musíte nainstalovat a povolit siťový adaptér" a nepusti me to do nastaveni IP, ale internet jde normalne vsechno je povoleny ale nevim jak se k tomu dostat. Pouziva Wifi a mam Win7 64bit Ultimate. Nevite nekdo jak to zprovoznit?? Predem diky za pomoc.

"v nastaveni adapter na vlastnosti" - to je kde presne a na jaky adpater klikas? Ked mas aj wifi tak tych adapterov mas minimalne dva. A neni to jedno ze na ktory sa klika.
Ked pouzivas wifi tak zvycajne sa IP napevno nenastavuje resp. je to nezmysel. Jakym postupom si dosiel k tomu ze potrebujes nastavovat nejaku IP?

Tak potom mas sitove adaptery minimalne dve a budes muset odpovedat na povodne otazky (kam presne klikas a co si od toho slubujes a kam sa cez to wifi pripajas).
Navyse ako uz pisal kolega zrejme si prepol v utilite od vyrobcu wifi karty ze sa wifi nastavuje utilitou od vyrobcu, a nie windows, tak si to tam zas prepni. Alebo v sprave sieti u bezdratovych sieti.

Konfigurace protokolu IP syst‚mu Windows

N zev hostitele . . . . . . . . . : Honza-PC Prim rnˇ pýˇpona DNS. . . . . . . : Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : hybridnˇ Povoleno smŘrov nˇ IP . . . . . . : Ne WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne Adapt‚r bezdr tov‚ sˇtŘ LAN Bezdr tov‚ pýipojenˇ k sˇti 3: Pýˇpona DNS podle pýipojenˇ . . . : Popis . . . . . . . . . . . . . . : D-Link AirPlus G DWL-G122 Wireless USB Adapter(rev.C) #3 Fyzick  Adresa. . . . . . . . . . : 00-26-5A-12-AF-F7 Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne Automatick  konfigurace povolena : Ano Mˇstnˇ IPv6 adresa v r mci propojenˇ . . . : fe80::6c6f:4b51:71b0:2a2f%21(Preferovan‚) Adresa IPv4 . . . . . . . . . . . : 89.203.190.114(Preferovan‚) Maska podsˇtŘ . . . . . . . . . . : 255.255.255.248 Věchozˇ br na . . . . . . . . . . : 89.203.190.113 Servery DNS . . . . . . . . . . . : 195.149.99.4 195.147.100.5 NetBIOS nad TCP/IP. . . . . . . . : zak z no Adapt‚r sˇtŘ Ethernet Sˇśov‚ pýipojenˇ Bluetooth: Stav m‚dia . . . . . . . . . . . : odpojeno Pýˇpona DNS podle pýipojenˇ . . . : Popis . . . . . . . . . . . . . . : Zaýˇzenˇ Bluetooth (sˇś PAN) Fyzick  Adresa. . . . . . . . . . : 00-0A-3A-83-B2-22 Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano Automatick  konfigurace povolena : Ano Adapt‚r pro tunelov‚ pýipojenˇ 6TO4 Adapter: Stav m‚dia . . . . . . . . . . . : odpojeno Pýˇpona DNS podle pýipojenˇ . . . : Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft 6to4 Adapter Fyzick  Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0 Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne Automatick  konfigurace povolena : Ano Adapt‚r pro tunelov‚ pýipojenˇ Pýipojenˇ k mˇstnˇ sˇti* 3: Stav m‚dia . . . . . . . . . . . : odpojeno Pýˇpona DNS podle pýipojenˇ . . . : Popis . . . . . . . . . . . . . . : Teredo Tunneling Pseudo-Interface Fyzick  Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0 Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne Automatick  konfigurace povolena : Ano Adapt‚r pro tunelov‚ pýipojenˇ isatap.{C333B800-33D5-49F3-99DB-0CDEDA1A8A03}: Stav m‚dia . . . . . . . . . . . : odpojeno Pýˇpona DNS podle pýipojenˇ . . . : Popis . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter #3 Fyzick  Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0 Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne Automatick  konfigurace povolena : Ano

Ale tam mas priradenu nejaku verejnu adresu, to kam si sa cez to WiFi pripojil? Z jakeho dovodu to chces menit?
Ako uz olo pisane v sprave sieti alebo v utilite od DLink si musis prepnut ze bezdratove siete riadi windows potom si budes moct nastavovat vo Windows co chces (aj ked tvoj problem neni windows ale skor nastavenia toho routera na ktory sas pripajas, ale ked informacii podavas jak partizan tak sa neda povedat ze jaky mas vlastne skutocny problem)