Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Anketa - antivirové programy

Ahoj,

pracuji na dlouhodobé maturitní práci na téma "Antivirové programy". Vytvořil jsem anketu, která mi řekne, kolik uživatelů vlastní jaký antivirový program. Na základě výsledků budu testovat fuknčnost nejpoužívanejších antivirů.
Pro co nejobjektivnější výsledky bude potřeba co nejvíce lidí. Minimální hranice je 500. :-)

Chtěl bych Vás tímto požádat o vyplnění krátké ankety.
Odkaz na anketu: dotaznik

Předem děkuji za vyplnění!
Pavel

maturitní(?) práce by se mohla zabývat zabezpečením windows proti malware. ale pouze antiviry (což je dávno menšinový malware) - to je nějaká průmyslovka v plzni?

a to že má většina domácích uživatelů nainstalovanou blbost znamená, že hodláš testovat domácí blbosti? říká ti něco síťová instalace a síťová správa ve škole/ve firmě?

ad anketa:

6. Jak často testujete svůj počítač?
- každý den

ano, byly kdysi pološílené představy výrobců antivirů, podle kterých jejich antiviry neustále při neaktivitě znovu dokola testovaly celý disk, až do jeho oddělání.
předpokládám že defaultní nastavení se od té doby ustálilo na týdnu, a většina uživatelů ani netuší kde to ve svém av najít a změnit.
podstatnější ovšem je, jak antivir reaguje na nově připojené potenciální zdroje nákazy - zda automaticky udělá aspoň rychlý test na autorun.inf připojené flashky, zda běží rezidentně (to v dotazníku nezmiňuješ a některé free to snad nevedou) a může teoreticky zasáhnout proti malware spouštěném z internetu.

v názvech antivirů nerozlišuješ čisté antiviry a různě vybavené balíky, které mohou hlídat další malware, anebo další metody průniku do pc - co chceš teda srovnávat?

mimochodem antivir na pc nepoužívám už 12 let, a nemám pocit že by mi chyběl.