Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vir v PC

Dobrý den.. Dnes 28.12.2011 jsem z netu chytl Vira ktery me kompletne promazal vsecna media k PC pripojena. I po smazani (snad) veškeré havěti, me kazdou pulhodinu meni tapetu a po stisknuti tlacitka "Enter" napise (např. ve Skype) nahodne vygenerovanou hlasku.. Momentalne se zobrazuje hláška "YOU ARE HACKED! YOU ARE HACKED!" to znamena ze pokud odeslu zpravu pomoci Entru odesle se i s timhle nesmyslem.. Proto bych se rad poptal zda se tomu neda nejak zamezit.. Rad bych podotknul ze mam moznost RE-Install Wondows (stejne me na disku nic nezbylo) ale pokud je nejaka jina moznost sem s ni :) Děkuji David.

nějaký adware / spyware* - i když ta destruktivní činnost tě asi netěší, sežeň si třeba programy testdisk nebo recuva. ale když lama leze na internet jako správce, patří jí to.
*) z toho je taky patrné, že ti antivir nemusí vždy pomoci. přitom zřejmě nejsi schopen "vir" objevit ani v procesech v paměti, ani jeho start z disku.

skoro bych místo antiviru, lepšího správce úloh** nebo totálního zformátování poradil kuličkové počitadlo.
**) teprve po prohlédnutí procesů a způsobu spouštění bych rozhodl čím "vir" zničit.

me kazdou pulhodinu meni tapetu

v příkazovém řádku si prohlédni plánovač..

at

..a smaž naplánované úlohy:

at /delete /yes

jenže po spuštění se ti plánovač nastaví znova. musíš být schopen zdroj nákazy najít - "at" ti vypíše cestu ke skriptu, ale ne autostart "viru".

edit: podle toho že to píše že jsi "hacked" to považuju spíš za joke. možná to jen shodilo ovladač usbstor.sys - odzkoušej externí krámy v jiném pc.
ale bacha - jestli máš všude dementně povolený autorun, můžou být nakažené.

A tak nevím jak moc je tazatel zdatný na počítači, zda by to zvládl (a zvládne) odstranit.
Jinak u mě na pc by bylo na záchranu jen životopis, steam a koupené 2 hry. Celá instalace windows 7 i s drivery a programy zabrala maximálně 2 hodiny - dodatkové programy už nepočítám, protože se pokaždé najde něco co třeba není nebo chybí a je třeba doinstalovat.

Počítám, že s PC umí a instalaci zvládne se vším všudy.

proč asi podobná fóra po netu existují, proč má příspěvek o existenci a pořadí instalace driverů do windows desetitisíce shlédnutí?

ruční zabití a odstranění stupidního spyware opravdu trvá těch půl piva - předpokládám že to tazatel má už 10x hotovo.
když v práci dostanu nový nainstalovaný notebook, mám na něm skoro týden co konfigurovat, vracet data, obnovovat hesla a doinstalovávat a nastavovat vlastní aplikace.
proti tomu je trocha zamyšlení nad správcem úloh brnkačka.

samotný formát a instalace windows je lameřina.

Omlouvam se.. ale nesledoval jsem forum.. Tak Externi disky, flashky, a jina zarizeni jsem projel Antivirem v Linuxech (jestli linuxovy Antiviry detekuji i Windowsacky to nevim) koneckoncu kdyz me vir "napadl" nemel jsem nic pripojene. Preinstaloval jsem cely Windows prislo me zbytecne se zbavovat haveti kdyz nebylo co zachranovat.. ale i tak diky za vasi ochotu a podporu :) jeste k tem Driverum.. ty mam vypalene na DvD a Software ktery pouzivam take.