Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr nové tv do obyváku

Dobrý večer, chtěl bych poprosit o radu s nákupem nové tv do obývacího pokoje. Rozměrově největší možná je 32"(82 cm). Dále pozorovací vzdálenost je cca 3-3.5 metru montáž na skříňku cca 60 cm od země.

Požadavky:

Kvalitní obraz, výrobce asi Samsung či LG, případně Panasonic. Dále tv by měla mít USB, Scart a PC vstup. Cenově do 8000,-Kč.

Nevím ale, jestli zvolit LCD či LED tv a jaké rozlišení, jsetli HD ready či Full HD. Televize bude určena ke sledování tv kanálů setoboxu, případně sem tam nějaký film, případně nahrání filmu. Tady opravdu nevím, protože težko říci, v jakém rozlišení bude vysíláno a v jakém se vysílá teď. Moc tomu nerozumím.

Je mi jasné, že je třeba zajít do obchodu, ale alespoň aby člověk veděl na co se zaměřit a tak.

Poradíte? Díky.

tak malou tv nemá cenu složitě řešit.
jestli tvoje kabelovka nabízí hd obraz, je jasně lepší. u mé brzy bývalé upc se za něj musí příplácet.
taky je fullhd lepší při připojení pc (více řádků).

scart je vymírající rozhraní jen kvůli starým krámům - např. kabelovkový analogový/digitální settopbox, jinak už ztrácí smysl.

pokud by telka měla integrovaný kabelovkový dvb-c tuner, odpadlo by ti mávání s dalším ovladačem navíc.

To první mám, jsem spokojen (neumí nahrávat!). To druhé má vyšší nativ (a menší pixel), netuším ale, jak umí interpolaci. Zkus si na ten LG strojek vygůglit nějaké recenze, osobně jsem jej v prackách neměl. Myslím, že ani s jedním kouskem chybu neuděláš.