Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno jak vytisknu výkres v 1:1

dobry den
jak vytisknu výkres v 1:1

hlavně jde o to pokud bych chtel vytisknout treba kruh o prumeru 50 cm tak aby mi to nejaky soft spracoval a vytiskl to na tolik A4rek kolik bude potreba

(samozdrejme se nejedna o kruh ale o slozity sablony nakreslene jak v autocadu tak i ulozone v jpg)

predem dekuji za věcné odpovedi

V každém programu jde při tisku nastavit, jak má být s tištěným zacházeno - zda vsadit do stránky a podobně. Ty bys měl zvolit cosi obdobného "bez měřítka", tisk "Podle DPI obrázku" a podobně.
Napiš sem, v jakém programu to chceš tisknout, třeba to někdo řešil taky.

na tisk vektorové grafiky různých datových formátů se převelice osvědčila eroiica. nevím jak zkušební verze, ale pokud podobné věci potřebuješ každý měsíc, nákup se vyplatí.

tvůj požadavek - skládání áčtverek - ale považuju za vtip hodný uživatelů aceru nebo alík.cz. dá se tisknout na plotr, podle formátu s ním rotovat, jde volit měřítko. ale skládat výkres z pidi-a4 ... no comment.

samozdrejme se nejedna o kruh ale o slozity sablony nakreslene jak v autocadu tak i ulozone v jpg

jedna technická: výkres nebo 3d model můžeš nakonec vyexportovat do nějaké bitmapy - např. gif nebo png.
ale jakmile začneš u čárové grafiky mluvit o jpg, je jasné že o cadu a vektorové grafice nic nevíš a je ztráta času dál něco řešit.
rozumím exportu do .pdf, čistě pro demonstraci zobrazení i na ne-cad pracovištích. ale "chlupatý" .jpg - to je těžce mimo.