Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Odstranění duplicitních e-mailových adres v *.txt souboru

Chci rozeslat PF (v Maillistu) a v Thunderbirdu mám Osobní kontakty, sezbírané, přičemž ještě ke všemu tam jsou v obojím tytéž ale s jinou počáteční velikostí - zkrátka guláš - xxx@...cz, Xxx@...cz, Ivo@...cz, ivo@...cz
Myslel jsem, že bych oba adresáře vyexportoval, třeba do csv, slepil to v Excelu, setřídil vzestupně a odstranil duplicitní adresy. Tím bych získal kýžený seznam adres.
Vyexportované, slepené, setříděné to mám, ale neumím odstranit ty duplicitní. V mém Excelu 2000 jsem to vůbec nenašel a v Open Office mi tam zůstávají.
Co dělám blbě?

Když jsem to teď psal, napadlo mě, nejdříve to prohnat PSPadem a tam "vše na malá" a neměl bych jen duplicity, ale přímo kvadricity :-)

Příklad pro PowerShell:

Mám soubor seznam.txt

Test@neco.XXX
test@neco.xxx
eksdkdl@ttkd.cc
eKsdkdl@Ttkd.cC

a v PS tyto 2 řádky

get-content .\seznam.txt | % {[array]$seznam += $_}
$seznam | Sort-Object -Unique

Výsledek

eksdkdl@ttkd.cc
test@neco.xxx