Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pomalé vypalování + procesor 100%

deska - msi p45 neo
zdroj - Fortron Epsilon 80PLUS 600W
Procesor - intel Core2Duo E8400 @ 3.00GHz
disk - HD642JJ spinpoint F1
grafika - GeForce GTX 260
paměti - 3 x A-Data DDR2 800G 2 GB
vypalovačka - LG GH22NS70
windows7 Ultimate 64bit

před nějakým časem se vypalování hodně zpomalilo, procesor je celou dobu na 100% (asi před měsícem se objevovala (HLAVNĚ PŘI VYPALOVÁNÍ)obrazovka modré smrti, které jsem se zbavil výměnou pamětí RAM... i když prošly celonočním testem memtest)

ovladače desky i BIOS je aktuální, FW vypalovačky jsem na netu nenašel

moc děkuji za pomoc

7000x tady byl stejný problém, nenadávám ti ani náhodou.
Napřed zkontroluj režim, v jakém ti chodí vypalovačka.
Je to ve Správci zařízení a je nutné, aby šlapala v UDMA modu,
nikdy v PIO nebo něčem jiném. Důvody nechejme stranou,
přepni mod na UDMA, restartuj, aby změna byla určitě trvalá,
zkontroluj. Jestli ani po restartu budeš mít ROMku v PIO,
tak se vrať ke Správci zařízení, rozklikni řadiče a tvrdě
je odeber. V poho, ony se samy doinstalují a správně na 99,9%.
Zkontroluj pak mod vypalovačky a změň ji na UDMA a výše.

P.S. Snad nemáš vypalovačku v modu simulace.

formát evtx nemám kde zobrazit, žádné win7 nevedu.
jinak ty chyby jsou vidět v obou režimech stejně. tak si to aspoň projdi sám, co tam máš za opakující se chyby.

režim udma bude ok, akorát bych z toho pc vyhodil ten druhý zastaralý cdrom, který ani windows nedokáže pořádně detekovat.

co se týká vypalovátka:

- <Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
- <System>
  <Provider Name="SideBySide" />
  <EventID Qualifiers="49409">80</EventID>
  <Level>2</Level>
  <Task>0</Task>
  <Keywords>0x80000000000000</Keywords>
  <TimeCreated SystemTime="2012-01-01T20:33:01.000000000Z" />
  <EventRecordID>1369960</EventRecordID>
  <Channel>Application</Channel>
  <Computer>Coolajda-PC</Computer>
  <Security />
  </System>
- <EventData>
  <Data>C:\Windows\WinSxS\manifests\amd64_microsoft.windows.common-controls_6595b64144ccf1df_6.0.7601.17514_none_fa396087175ac9ac.manifest</Data>
  <Data>C:\Windows\WinSxS\manifests\x86_microsoft.windows.common-controls_6595b64144ccf1df_6.0.7601.17514_none_41e6975e2bd6f2b2.manifest</Data>

  <Data>C:\Program Files (x86)\Ashampoo\Ashampoo Burning Studio 9\burningstudio9.exe</Data>

  </EventData>
  </Event>

nainstaluj si c++ redist 2010, 2008, 2005
---
zajímavý údaj:
Ovladač zjistil chybu řadiče na \Device\Ide\IdePort2.
Zařízení \Device\CdRom0 ještě není připraveno pro přístup.
to jsi vyřešil, bylo to tam jako populární chyba.