Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem formát disku RAW

Ahoj, půjdu rovnou k věci.

Mam disk z notebooku, který se z NTFS změnil na RAW. Nejde mi o záchranu dat, ani nic podobného, jde mi pouze o to, že bych disk rád naformátoval a to zpět do NTFS. Toto se mi ale bohužel nedaří a to ani přes zprávu disku (na pc, na kterém to zkouším mam w7). Podařilo se mi diks celý odstranit, dokonce i ,,změnit velikosti svazků" problém je ale to, že když dám ty svazky naformátovat napíše mi to že operace formátování dísku se nezdařila a disk se zobrazi jako disk RAW.

Chtěl bych jen vědět, jestli něco dělám špatně, nebo je disk prostě jíž špatný a jeho místo je v odpadkovém koši?

Microsoft Windows [Version 6.1.7601]
Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. Všetky práva vyhradené.

C:\Windows\system32>chkdsk /f E:
Cannot open volume for direct access.
zadal som nalavo dole START: napisal CMD - potom vyskocilo okno naslo CMD subor pravym tlacitkom ho otvoril ako SPRAVCA - otvorilo sa mi okno DOS-u to je stara platforma operac.systemu a tam pokracujes v zadavani klasicky a sipkami posuvas ENTER potvrdzujes: nakoniec riadku napises: format G:
alebo: format D: to velke pismeno znamena nazov oddielu disku ktory formatujes! :)

---------------------------------------------
C:\Windows\system32>chkdsk E:
Cannot open volume for direct access.

C:\Windows\system32>chkdsk /f G:
The type of the file system is RAW.
CHKDSK is not available for RAW drives.

C:\Windows\system32> format: G
'format:' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.

C:\Windows\system32>format G:
The type of the file system is RAW.
The new file system is NTFS.

WARNING, ALL DATA ON NON-REMOVABLE DISK
DRIVE G: WILL BE LOST!
Proceed with Format (Y/N)? y
Formatting 1399999M
21 percent completed.
----------------------------------
funguje uz mam 21%

i dalsi pisu podobne:

Mám disk rozdělený na C: a D:. na C: mám systém Winxp NTSF a na D: data NTSF. Jednou jsem se nemohl dostat na disk D: nějakým způsobem se poškodil a vykazoval strukturu RAW.
Řešení:
Ve Win XP START a do příkazového řádku napsal CMD po odentrování se otevře okno v DOSu. Zde napište:
CHKDSK D: /f a odentrovat až program skončí znovu
CHKDSK D: /r a odentrovat. D: značí písmeno poškozeného disku.