Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde zvuk

Dobrý den,

mám integrovanou zvukovou kartu, kterou jsem nahradila Creative Sound Blaster 5.1 VX a po nainstalování ovladačů z přiloženého CD zvuk nejde. A po vypnutí integrované karty HD Audio device z Biosu systém Windows 7 32bit Home premium nehlásí žádnou zvukovou kartu, ale ve správci hlasí Multimediální zvukový adaptér (ale nebyl zařazen pod Zvukem). Automaticky nenajde ovladač.

Sestava PC
AMD Athlon Processor LE-1600
2GB RAM
NVidia GEforce GT220

Děkuji za rady

ono v jazyku ludu ma slovo "nejde" velmi siroky vyznam. Ja som jasnovidecky zhodnotil ze to jde, a ze nic nepocuje :) Ono to ani inac byt nemoze, winamp bude podla mna prehravat vzdy - ptz to znamena len cpat data do nejakeho output pluginu a samotny core winampu ani nezaujima co s tymi datami ten plugin robi.

Ak ten z CD skusas instalovat a stale nejde, tak vliezt na www.soundblaster.com a v sekcii support si najst ovladac pre tvoju zvukovku a pre tvoju verziu Windows. Pouzivam soundlastry desatrocia a sice je niekedy problem najst driver na tej ich stranke, ale az ten driver nainstalujes tak to funguje, ak nefunguje mas blbo nastavene Win (napr. mas nastaveny digitalny vystup apod). Alebo repro strcene v blbom konektore.

SB ma NEKOLIK vystupnych zariadeni. okrem ineho napr. digitalne audio. Navyse aj grafika JE digitalna zvykovka. Preto si mas v ovl.panely proste vybrat spravne vystupne zariadenie (analogovy vystup, reproduktory, apod), plus je tam k tomu kopec dalsich nastaveni ked si tam kliknes na patricne tlacitko.

Absolutne prvy predpoklad je ale ze v spravci zariadeni mas vsetko nainstalovane (ziaden zlty vykricnik ani otaznik). Takze najprv riesis spravcu zariadeni - az nainstalujes spravny ovladac v spravci zariadeni bude vsetko OK, tak potom riesis ovladacie panely - zvuky a nastavis si predvolene vystupne zariadenie a typ reproduktorov atd. Navyse tam je aj test reproduktorov niekedy.