Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rozdělení systémového HDD

Zdravím, mám dotaz ohledně rozdělení HDD na kterém mám nainstalovaný win7 32. Něco jsem tady četl a vybral jsem už i program ADDS.
Chtěl jsem se zeptat jestli je důležité před rozdělením disk C: naformátovat nebo ne? Už jesm se na to ptal jinde a tam mě bylo porazeno "nebo spíš ne" ať to nedělám když nemám linux, ať si to zaplatím atd. Prostě super rady. Jde mě oto, že jsem to kikdy nedělal a nechci si zmastit systém. A pokud to není dobrý program, tak který by jste doporučil. Předem díky za rady.

To je tak čtvrt roku, kdy jsem to začal zjišťovat a pak jsem se na to vybodl. Už ani nevím kde.
Ve správci disků jsem to četl taky, ale tam to jde prej jenom na polovic a já mám disk na c: 390 GB.
V tom správci je to přes Zmenšit svazek?
Někde jsem ale četl, že když to někdo udělal s diskem s kterého bootoval win, tak se mu to právě rozhasilo.

Neuvedl jsi zadne dulezite udaje, nariklad jak velky mas HDD, jaka data tam mas, jestli mas moznost je zalohovat a kolik z nich mas moznost zalohovat...

Ja ti doporucuji zalohovat skutecne dulezita data, napriklad fotky z dovolene a seminarni prace a
pak pouzit program http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/sys temove_nastroje/sprava_disku/gparted-livecd/
Mam s nim ty nejlepsi zkusenosti a i vysokou uspesnost bez ztraty dat.
Presto je zalohvani dat pro tebe nutne !

Na c: mám jenom nainstalované programy. Všechny další soubora foto, doc atd mám na druhém oddílu d:. A to je ten důvod proč to potřebuji rozdělit. Když jsem instaloval win tak jsem dal na d: 540 a nac. 390 a teď mě na tom d: dochází místo a na c. ho mám zase zbytečněmoc a nechci tam mít nic kromě nainstalovaných programů. Jinak disk je to 1 TB a pokud použiji jakoukoliv metodu, tak určitě provést defragmentyci před rozdělením, že?

Tak jsem provedl rozdělení pomocí EASEUS Partition Master. Nejprve defragmentace a potom samotné rozdělení. Všechno proběhlo v klidu a bez problémů, až na jeden restart navíc, když to zatuhlo po spouštění win. Jinak Všem děkuji za pomoc, rady a novou zkušenost. Považuji toto téma za vyřešené.