Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr notebooku do školy

Ahoj,
do školy potřebuju notebook, píšu sem, abyste mi pomohli s výběrem. Chtěl bych něco (nej)levnějšího, co se dá sehnat při dodržení mých požadavků. Potřebuji, aby na něm šli dělat (svižně) následující úkony:

- kancelářské práce
- HD video, hudba
- jednoduché hry na odreagování, žádné náročnosti
- bonus: rád stříhám videa, dělám to prímárně na počítači, ale na notebooku bych to také uvítal, pokud by ale zvládnutí této parády stálo více jak 2000,- neberte to jako požadavek

Mezi mé další požadavky patří:

- wifi (dnes asi samozřejmost)
- webkamera
- dobrá česká klávesnice na rychlé psaní, nejlépe se zabudouvanou numerickou klávesnicí
- kvalitní touchpad
- kvalitní displej, nechci aby se lesknul, tudíž asi matný?
- bluetooth výhodou
- značka? nevím jak to u notebooku je, každopádně bych nechtěl notebook reklamovat v Hongkongu a nabíjet ho každé dvě hodiny

Pokud jste narazili na něco, co by se mi mohlo hodit a nemám to uvedeno, napište to prosím. Notebook jsem doteď nepoužíval a nevím, které nástrahy na mě mohou čekat, na co si dávat pozor a co od notebooku čekat nebo požadovat.

Díky za rady, filipiste.

na denní přenášení jsou lepší co nejlehčí kousky. ale chceš mum.blok, a ten mají až 15.6" verze, kolem 2.5kg těžké mrchy.
touchpad se mi nikdy nepovedlo zvládnout pohodlně používat, tahám mini myš.

usnes se hlavně jaké potřebuješ rozlišení, současné převládající 1366*768 považuju za nepoužitelnou demenci.

Me by to rozliseni 1366*768 stvalo taky, aktualne mam 1280*800 a uz tech 800 mi kolikrat leze na nervy, natoz mit jeste o par pixelu min :-/ Vubec celej ten system sirokouhlosti mi nejak unika, ja bych obcas uvitala i monitor na vejsku, kdo ma furt vsude scrollovat? :-D Ty siroky monitory jsou dobry akorat na to, aby na vsechny weby nacpali jeste vic reklam na boky...

A touchpad ftw.. ja na nem jezdim furt. Obcas ucinim pokus prevyknout si na mys, ale nevydrzim to dyl jak 2 minuty a uz zase automaticky lestim touchpad :-D Asi bych si ho musela deaktivovat, abych si odvykla..

Me by to rozliseni 1366*768 stvalo taky, aktualne mam 1280*800

Já si fakt rozdílu nevšimnu a pochybuju, že by jsis všimla rozdílu 32 pixelů :D Krom toho má tvůj monitor určo jiný rozměr, tipuji místo dnešní klasiky nudle 15,6" máš starší 15,4" :)
Ale jak říkám, já stím prostě nemám problém a kdyby o tom nikdo nemluvil, tak mě to v životě ani jako možný problém nenapadne a nějak mi uniká přesně specifikovaný problém s tímto rozlišením.