
Jak přehrát data z nefunkčního notebooku
Mám nefunkční notebook a na HD mám data na kterých mi hrozně záleží.Dá se nějak připojit samostatný HD k jinému notebooku a data z něho stáhnout, nebo existuje nějaký způsob jak tyto data zazalohovat?
Díky za každou radu KEKO
Ano, existuje redukce 2,5" IDE/SATA na USB.
delock-61391-63114
Jsem ostře proti tomuto řešení, na co drahou redukci, kdyz si muze koupit rámeček, ktery je jednak levnejsi a druhak uzitecnejsi.
Redukce není drahá a je to velmi univerzální řešení, které se může kdykoliv hodit na přenos nebo zálohu dat.
Jestli rámečkem myslíš externí USB box, tak ten je vhodný na časté přenášení, ale je dražší než výše uvedená redukce, většinou nelze kombinovat IDE/SATA a častější výměna disků je nepohodlná (šroubky).
Je drahá na to co umí, to samé totiž umí rámeček, mimo snadnějšího připojení, ale imho tazatel nemá v plánu připojovat kazdy den jeden 2.5 disk.
Ok, moje spatne vyjadreni, ano externi USB box, a drazsi podle tveho linku neni:
axago-ee25-xp-d246599.htm
A mimo to ze si tim zazalohuje disk to pakt muze pouzit jako externi disk (specialne kdyz mu odesel ted nb a ma 2.5 disk navic)
P.S. Na podobné téma uz jsme jednou hovorili, presne ty samé príspevky :D
A tenhle prej i bez šroubku.
No jo, někde museli ušetřit.
Aha, to budou takový ty plastové západky, co se rády lámou!
Proboha k čemu?
Děkuji, nechci. Když externí USB box, tak třeba RaidSonic nebo srovnatelného výrobce.
Taky stoji pulku co ta redukce, to ze nema sroubky jsem poslal pac jsi si na ne stezoval, ja bych bral teda se srobkama.
to špatně interpretuješ, to je nejspíše nějaká píčovina na zálohování, to se prostě zahodí (i s tim cd to stojí méně).
tato slavná usb/ide/sata redukce umí jen disky sata150.
pokud je to sata2 a nejde disk přepnout do režimu sata150, má smůlu.
jak píšou níž: disk vybrat, vložit do stolního pc.
a pohlídat si v biosu bootování ze správného disku.
Nechci se hádat, ale s redukcí mi fungují klasické HDD (SATA300).
jo, delock redukci jsem měl v rukách taky. prodejce to pak brzy z nabídky stáhnul.
po funkčním kousku budu pátrat.
alternativa tomu vejs je NB disk do druheho notebooku a upozornuju ze BOOOVAT pak z CD/linuxu a pretahnout do na externi disk.
Čili podrbat se pravou nohou za levým uchem...
ale tohle drbani je narozdil od ostatnich reseni zadarmiko ;)
Jak radí nahoře - stolní Pc a http://www.suntech.cz/produkt/105835/Kabel-pro-SAT A-Slimline-zarizeni-s-konektorem-SATA-F-napajeni.h tm
Můžu se prosím zeptat kdybych si koupil ten box z alzy a dal do něj můj disk z nefunkčního noťasu...mohlo by to fungovat jako fleška? Nechal bych to připojené v tv a nahrával si na to pořady