Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zařízení USB nebylorozpoznáno-už nevím, co dál

Zdravím všechny a prosil bych o pomoc.
mám externí 2,5" disk Verbatim 500GB, který mi bez mně známých důvodů přestal fungovat na mém stolním PC - nejde ani na jednom z USB portů (6x zadní USB - někdy se mi objeví jako disk K, ale nejde otevřít) 1x přední USB (na čtečte karet) a 2x horní USB (z desky) tam se mi pouze zobrazí Zařízení nebylo rozpoznáno. Navíc v těch posledních 3USB (přední a horní) mi nefunguje ani jeden z mých USB Flash disků.
Odebíral jsem USB v systému, znovu se nainstalovaly a NIC; rozebral jsem bednu a zkusil kabel od horních USB přepojit do volného slotu na desce a zase NIC. Ale když do čtečky připojím cokoli jiného (ne disk) tak to funguje. Stejně tak nahoře. (zkoušel jsem joystick a USB headset).
Ten disk 500GB na notebooku funguje normálně. Používám ho na filmy, takže stále stahuji právě z velkého PC a to mi teď nejde.
Jinak ty "malé" flashky mi vzadu na PC fugují - mám vytažený USB kabel a tam to jede bez problémů.
Naposledy co si pamatuji, když to fungovalo tak jsem z tohoto disku kopíroval něco do PC a pak z PC na nový disk švárovi (western digital 1TB)
Už nevím, co bych ještě mohl zkusit.
Díky za každou možnou radu.
PS. zkoušel jsem i jiný kabel k tomu disku 500GB ale taky bez výsledku.

Zajímavé. Něco podobného se teď děle i mně.
Flash disk Patriot funguje na všech počítačích kromě mého stolního. Projevuje se to tak, že po zapojení se dlouho nic neděje, pak se disk v systému objeví, ale se souborovým systémem RAW. Pokud ale nechám flashku v USB před startem systému, bez problémů s ní pracuju. Stačí ale odpojit a zase zapojit a už nejde.
Odstraňovat klíče z registru jsem zkoušel, zkoušel jsem i odinstalovat všechna USB zařízení. Nic z toho nepomohlo.
Někde se holt v systému (Win7 Pro 64bit) něco nabořilo.