Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno doporučujete teamviewer do SW firmy?

zdravím,

jsme malá sw firma, děláme mzdy atd a často se potřebujeme připojit k zákazníkovi abychom provedli nějakou rychlou opravu co by zákazník dlouze a složitě opravoval. většina jsou počítačově negramotných, takže řešit veřejné adresy, vzdálené plochy atd je často velmi obtížné až neproveditelné.

díval jsme se na teamviewer, který by zřejmě našim požadavkům vyhovoval, člověk pustí z aplikace klienta, nahlásí id a heslo a jsme tam. cena i licencování je celkem příznivá.

vím že to jede přes jejich server, ale zřejmě jen pro navázání a udržení spojení, data přes ně asi netečou. myslíte že je to na obavu o data nebo bezpečnost?

šli byste do toho?
nebo znáte jiný obdobně blbuvzdorný software za příznivou cenu?

díky

Nevidím problém. Pokud si ho platíš, tak navíc máš s nimi smlouvu (a tam je cosi o obsahu), takže máš i páku v případě problémů.

Pro tvralé připojení serverů bych to nikdy nepoužil. Použe na vyžádaní uživatelský support s heslem na jedno použití.

Já vím, já ji nenabízel jako alternativu. Pro popsaný účel je jistě TV pohodlné řešení (jenom mě napadlo - lze takto nakopírovat soubor klientu na disk ?) .
Jenže já se často potřebuji podívat do databáze, aktualizovat apod. Takže minimálně na serveru klienta musím stejně mít OpenVPN server.
Pozn. : kdyby nebylo zmínky o malé sw firmě, ani bych nereagoval :-) - TV nepoužívám...