Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vymazání DVD RW disku

V Neru je možnost rychlého a úplného vymazání disku. Zatím jsem vždy používal úplné (zejména GHOST ho vyžaduje), ale rychlé je přece jen rychlé.

Chtěl bych se proto zeptat, jaký má vliv rychlé vymazání DVD RW na bezpečnost uložení nově zapsaných dat. Bezpečnost ne z hlediska toho, že někdo přečte, co tam dříve bylo, ale toho, jak je velká šance, že na takto vymazaném disku dříve nebo později zapsané data nepřečtu.

Díky.

To, že médium smažeš důkladně, ještě nezajistí, že data na něj vypálená budou v pořádku. To zajistí pouze kontrola zapsaných dat. Takže v důkladném mazání nevidím žádný přínos, pouze ubírá na živostnosti média z hlediska vypalovacích cyklů, neboť úplné smazání = další (zbytečný) cyklus navíc.

Předevčírem jsem naběhnul ke kámošovi se šesti prověřenými CD-RW Verbatim,
kolega nemá DVD vypalovačku. Přes mé protesty vypaloval v Neru 7,
přitom stahoval filmy, pouštěl mi ukázky z nich a vůbec zběsile klikal.
Výsledek : s nepředstavitelnými potížemi jsem zkopíroval data ze tří CD-RW,
musel jsem zkoumat, která z mých dvou DVD mechanik to vůbec načte, dvě další
placky se mi vůbec nenačtou ani omylem, to poslední po rychlém smazání i po
formátování hlásí, že je tam video soubor. Nezabralo lautr nic, ani NERO 6601
ve WinME, ani NERO 7 v XP, ani CloneCD. Na jeho mechanice TEAC jsem po prvním
vypalování zapnul DMA atd ... Hlavně, že mi tvrdil, že takhle za provozu vypaluje
pořád. Mám LG 4163 ( A105 ) + Toshiba 1712 a čtou naprosto všechno, tedy až doteď.

Tedy to yorg : může to být špatným vypálením, nekompatibilitou mechanik atd ...
Zkus vymazat CD ( DVD ) programem CloneCD ( CloneDVD ).

Fuente, já snad špatně slyším nebo co. Jakže? Co? XP? XP?? Já myslel že jedině WinME! To ses nám pěkně vybarvil :-)

Nic ve zlým, je to jen takový pošťouchnutí.

S těma CD je to vážně problém, taky bych rád někdy našel kvalitní placky, abych měl jistotu. Když jsem měl problémy s přečtením CD, pomohlo mi čistící médium, takový to s těma "chloupkama", jako malej štěteček (ale chápu, že tvůj problém je něco jinýho). Akorát nevím, jestli se k tomu nemělo použít i něco tekutýho, ale prodávali to samostatně.

Pavel

Problém není v plackách, ty jsou fakt prověřené, ale betonově v šíleném klikání
při pálení, proces pálení se párkrát na chvíli přerušil, když došel buffer,
celý komp se pozastavil atd ...
BTW, musím tě uklidnit : Méčko je doživotně No.1, XP používám jen na hry a soft,
který vyžaduje XP + když přijde někdo s USB HDD > 120Gb.
Jen mi pije krev, že až půjdu prdět do hlíny, tak moje vymazlené ME ( které bude
mít odhadem tak 20. výročí instalace a bude v pohodě a svěží ), nějaký týpek
zformátuje a budu ho pak chodit strašit :))

Mě by zase zajímal důvod přechodu z firmwaru A102 na A105. Vylepšilo se něco? Blbnulo ti předtím něco?

Se čtením/zápisem jakýchkoliv médií (i když hlavně pracuju s Panasoňáckými DVD-RAM), Nerem 6.6.0.16 a CD/DVD Burnerem pod TC nepozoruju žádné potíže, které by mě k flešnutí fw nutilo.

Jsem ti před časem poslal zprávu na ICQ, nemůžu přečíst DVD+RW,
tak jsem zkusil A105, u A106 nejsou specifikovány opravy.
Nepomohlo to, komplet všechny jiné typy CD, DVD i DVD-RAM jedou OK.
Není to v konkrétním DVD+RW, nenačítají se všechna DVD+RW různých značek
a rychlostí. DVD-RW jsou OK.