Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Programování v turbo c++, pomoc s úkolem

Zdravím, potřeboval bych poradit s úkolem, jaksi nevím jak začít :( předem díky

zadani mam tady:

Navrhnete fci
float Prumer(int pocet);
ktera se uvnitr pocet-krat zepta na desetinne cislo
a nakonec vrati prumernou hodnotu ze zadanych cisel.
V main zadejte pozadovany pocet zadanych cisel, zavolejte
funkci Prumer a navratovou hodnotu vypiste.

Zdravím, řeším zase podobný problém jak minule, jen je o něco horší. Našel by se tady někdo kdo by mě poradil jak na to ?? Nevím si s tím vůbec rady :-( Zadání je takovéto:

Vytvorte funkci, ktere zadate pocet desetinnych cisel,
ktere se maji uvnitr funkce vycist z klavesnice.
Funkce vrati minimalni a maximalni zadanou hodnotu
a jejich soucet.
Funkci pouzijte v main.