Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno linux centos os a web server

nainstaloval jsem si centos os 6.2. na virtualu .. nasledne jsem si nainstaloval apache, mysql a php dle navodu (i s phpmyadmin)... ovsem je nejaka sluzba pro spravu apache skrze webove rozhrani? (napriklad ze bych tam zadal jaká doména má přistupovat k jaké složce)....

a to samé i s ftp serverem...

zkoušel jsem ispconfig, ale v tom aby se pr**e vyznalo..
upozorňuji že nejsem žádný expert a s linuxem se učím..

mne jen o to abych tam virtualhosty apod pridaval co nejpohodlneji.. i kdyz mas ale asi pravdu

nyni jsem si nasel tento navod
co se týče lamp se základním php dle mého to stačí.. následně bych si tam jen doinstaloval moduly do php.. zda se nepletu...

jen stale nemohu najit nejaky ten ftp server...
dale kdysi mi tu erwing doporucil axigen mail server (squirell nepripada v uvahu :), je osklivej).. do toho bych se rad vrhl jakmile toto provedu na jednicku :) .. zatim to nastavuji vse na virtualu a pak bych si to nastavil na ostrem....

flegu zda mas nejake rady a cokoliv, budu velice rad.. s linux serverem zacinam.. windows server jsem vzdal kvuli licencovani....

Moja rada znie kasli na klikatka a zacni so studovanim manualov a poctivym command linom.
A trosku si ujasni pojmy, zhanas mail server alebo webmail? Jsa osobne pouzivam Postfix+courier-imap a na webmail tebou zatrateny Squirell.
Na php je asi pohodlnejsi phpmyadmin, onanovat v tomto pripade v prikazovom riadku sa nechce ani mne.
Ako ftp server pouzivam vsade proftpd.

klikatka hazu pryc... command line udela vse, to mas pravdu

co se tyce mailu, tak potrebuju cele reseni.. nyni jedu poslednich 10 dni na trial exchange. co se tyce squirellu, tak ten se mi nelibi.. je takovej divnej.. a hlavne potrebuju minimalne 2 lidi s kalendarem apod.. coz by axigen resil.. zda mas neco jineho, budu tez rad..
phpmyadmin je na obsluhu mysql jasna volba pro default, jinak vyuzivam adminer...

ftp jsem nasel zatim jen vsftp ci jak to bylo

Pouzivam axigen, je to naprosto idealni nastroj :-) v Licenci zdarma mas 5 preiovych uzivatelu (s kalendarem atd).

Dalsi moznost je pak zimbra od VMWare, ale ta ma neskutecne hardwarove naroky