Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna mechaniky v PC

Vyměnil jsem špatnou mechaniku za novou (LG DVD ).Ta nová má rozhraní IDE a nová má SATA.Na základní desce jsem našel řadiš SATA a ne něj jsem připojil datový kabel a na zdrojovým kabelem jsem napojil mechaniku. Jde otevřít a zavřít , ale nefunguje a ani se mi neukazuje ve Windovs XP.

pokud je to takhle mělo by to být jedno, kam to dáte, ale většinou HDD SATA0; CD-ROM(DVD) SATA1, při startu PC a načítání RAM(memtest) stiskněte DEL a koukněte na Main menu je-li mechanika DVD načtena(muže tam být třeba jen CD-ROM). Jestli vám to nepůjde napište označení základové desky a DVD mechaniky. Je-li tam IDE/SATA bude potřeba nastavení.

příklad zobrazení v BIOSu

System Overview
System Information
System Time [11:10:19]
System Date [Sat, 02/14/2004]
Floppy A [1.44M, 3 1/2”]
Primary IDE Master : [Hard Disk]
Primary IDE Slave : [Not Detected]
Secondary IDE Master : [Not Detected]
Secondary IDE Slave : [Not Detected]
Third IDE/SATA : [CD-ROM]
Fourth IDE/SATA : [Not Detected]
Boot Options
System Memory : 256MB