Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Core 2 duo E6750 - overclock

Dobrý den.

Přetaktoval jsem si E6750 2,66GHZ, 4mb, 1333mhz. Na 3,20GHZ a nastavil jsem si v biosu že když CPU nebude v zátěži tak frekvence klesne na 2,40GHZ a násobíč rovněž z 8× na 6×. Tak bych se chtěl zeptat jestli je to pro ten processor lepší nebo spíš horší? Ve hře se mi to projevilo dobře, byla plynulejší. V programu PRIME95 žádný error ani upozornění.

Děkuji za odpovědi.

Napětí jsem samozřejmě zvýšil, teploty obou dvou jáder nepřesáhnou v zátěži víc než 69°C. V biosu jde zakázat ta funkce čili frekvence i když je CPU v klidu že je pořád stejná. Ale ve hrách se mi to chvilkama kousalo. Tak jsem to zkusil a běží to opravdu lépe.

Teď jsem dělal znova test v PRIME95 a hodilo mi to akorát jednu chybu. Asi zase hloupá otázka ale vadí to?

Pokud taktuji procesor tak zvýším napětí na max.povolené výrobcem, nastavím frekvenci, vypnu šetřící funkce.
Po otestování v zátěžovém testu snižuji po "drtkách" napětí, až do té doby kdy to je stabilní (testuji), zapnu šetřící funkce.
( přetaktovávám v BIOSu )
Když se taktuje z OS Win různým softem od výrobců desek, tak to vždy nastaví na max.napětí povolené pro procesor.
Nikdy jsem ve hrách nezaznamenal, po zapnutí šet.fukcí nějaké "kousání".
( to by muselo dělat i bez přetaktování, jelikož se procesor bez zátěže podtaktovává též )