Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Paměť rezervována hardwarem

Dobrý den, mám problém. Mám notebook ACER 5552G a mimojiné obsahuje 4GB RAMky (2x2) a grafiku od ATI s 1GB vlastní paměti. Problém je, že mi Win7 neustále hlásí, že mám fyzicky dostupných pouze 2GB paměti.

Na netu jsem si našel, že jde o tzv. Memory Remap, který se provádí přes BIOS. Problém je, že v BIOSu tuto možnost nemám - nikde. Nevím jak to jinak nastavit než přes BIOS. Acer se asi rozhodl BIOS ořezat a krom nastavení bootování v něm nic nastavit nejde..

Prosím poraďte :) Dík

2GB si nezozere ziaden hardware, ja by som povedal ze ti jeden modul nefunguje (kolko RAM vypisuje BIOS pri starte PC?) alebo mas kdesi v registry ci kde to je nastavene omezovanie RAM vo Win.
Si mozes v spravci zariadeni v menu Zobrazit navolit nech ti zpobrazi systemove prostriedky a otvorit si tam sekciu o pamati (adresnom priestore) a skontrolovat jak je rozdeleny adresny priestor.

Mám stejný probblém. Dřív se mi u Win ukazovalo 4GB (přesněji 3,6GB + grafika 400MB), avšak teď mi ukazuje jenom použitelných 1,6GB, ostatní je rezervováno hardwarem. Takže ze 4000MB - 400MB - 1600 MB = 2GB. Někde se mi ztratili 2GB a potřebuji je najít :). Myslíte, že je chyba v jedné z Ramek? Windows ukazuje, že jsou oba sloty plný.

Zkoušel jsem flash BIOS, koukal do msconfig i přeinstaloval Windows (64bit). Stále stejný problém.
Díky za odpovědi.

Jedná se o notebook, v BIOS toho moc nezmůžu.

A naco by rezervoval hypermemory? To je dnes akoze windows nejaky supernarocny 3D program s 2GB textur?
Problem treba hladat v RAM moduloh, najprv si pozret kolko RAM vypisuje BIOS pri POST (novsie BIOSy to vypisuju aj v setupe), alebo skusat moduly po jednom.

P.S> najviac ma irituje ze som to uz napisal predtym, napisal som aj nech si pozre adresny priestor v spravci zariadeni, ale ze by to niekto aj urobil to ne :)

vlez do biosu a load defaults a save&exit a skus znova tie Win. Skontroluj start-spustit:msconfig ze tam nemas ziadne obmedzenie RAM nastavene.
Skusaj RAM moduly po jednom. Ak to s jednym nenabehne tak vies kde je problem.

P.S> a pozri si ten adresny priestor v spravci zariadeni (z menu prenut na resources by type a kliknut na memory. Zaujimaju ta adresy nad 0x80000000)

A este si skontroluj v ovladaci grafiky vo Win ze ci si tam niekde neaktivoval tu hypermemory vzdy na maximum. Alebo ak by si instaloval Win uplne nacisto vcetne formatu syst.oddielu tak by to malo byt nenastavene. Neviem jak si robil ten reinstall ("opravit instalaci" nemusi stacit)

Mám rovnaký problém. Prečítal som si celé vlákno. Skúšal som oba moduly po jednom a fungujú. V msconfig som mal nastavenie pamäte na 2046 MB tak som nastavil maximálnu pamäť na 4092 MB a zlepšilo sa mi to. Pamäť rezervovaná hardwarem teraz je "len" 899 MB čo sa mi ale aj tak zdá dosť. Neviem či je možné to ešte nejak zlepšiť. V podstate vyššie zobrazených 35MB zo správcu úloh - sledovanie procesov asi nedosiahnem. No a mám procesor Q6600, kartu NVidia GF 560 a 4GB RAM (2x2GB). Za prípadnú radu vopred ďakujem.