Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Typ Intel 82801FB ICH6 - AC'97 Audio Controller [B-1] - problém s ovladačem

Zdravím, mám takový menší problém. Mám celkem starý počítač HP compaq dc7100 CMT (zákl. deska DX438AV) a nedávno se poštěstilo, a po x letech bylo třeba kompletně přeinstalovat systém. Ale ejhle, sice jsem si zazálohoval skoro všechny ovladače (resp. postahoval ze stránek HP), ale bohužel, nejde zvuk. Až po instalaci nového systému jsem zjistil, že pro tento model na stránkách ovladač nemají. Zkoušel jsem ho hleda všude možně, zkoušel jsem různé ovladače na tento "typ", ale bez výsledku...stále nejde. Nemáte s tímto počítačem někdo zkušenosti? Popřípadě radu, kde by se tento ovladač dal sehnat? Předem děkuji za reakce,
Josef D.

Bohužel musím konstatovat, že to bohužel nepomohlo. Tento ovladač jsem zkoušel též, avšak bezvýsledně. Když na stránkách HP dám vyhledat dle čísla desky, tak mi vyskočí přesně ten model, co mám, ale ovladač na zvuk tam není. Jako by ta deska neměla zvukovou kartu, či co. Přemýšlím, jestli nebude lepší zakoupit nějakou zvukovou kartu.

Nikoliv a ani jako první nainstalovat chipset. Nerozumím tomu, jak je možné, že z ničeho nic na to nefunguje nic. Ovladač se jakoby nainstaluje a když kliknu na ikonu ovládání hlasitosti, tak to ukáže nabídku, všechno, ale když dám přehrát nějaký zvuk z windows, tak se line jen ticho. Reproduktory mám zapojené dobře.

Tyhle pC máme v práci, pokud si vzpomínám, tak při instalaci pokud nejsou zapojené repro, tak se aktivuje repro v PC(nebo jinej režim), myslím že je potřeba si pohrát v nastavení (systém) přímo na ovladači a přepnout do analogového režimu nebo tak něco. Nebo výstup přepnout na analog, teď si opravdu přesně nevzpomínám. Je mi líto.

tak jsem našel toto, ovšem nevím, jelikož jsem celkem laik, jak mi tato informace pomůže :) Vám to snad něco řekne..

Přehled informací Hodnota
Vlastnosti jižního můstku
Jižní můstek Intel 82801FB ICH6
Revize / Stepping D3 / B1
Typ pouzdra 609 Pin mBGA
Velikost pouzdra 3.1 cm x 3.1 cm
Napětí jádra 1.5 V

AC'97 audiořadič
Typ audiořadiče Intel 82801FB(M) ICH6
Název kodeku Analog Devices AD1981B(L)
ID kodeku 41445374h
S/PDIF výstup Podporováno

Ovladač PCI Express
PCI-E x1 port #1 Prázdný
PCI-E x1 port #2 Používá se @ x1 (Broadcom NetXtreme BCM5750 Gigabit Ethernet Controller)

Výrobce čipové sady
Jméno firmy Intel Corporation

Tedy...co se mi podařilo stáhnout, většinou mě to posílalo na různé linky, popřípadě stáhnout nějaké programy a různé věci. Přímo toto se mi podařilo stáhnout pouze jednou, což mi napsalo výše zmíněnou věc, že "hardware..."