Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Je SIM karta počítač?

Tohle není blbej dotaz, i když by tak mohl vypadat, ale chytří ví :-) Jde mi o to, že jsem slyšel nějakou definici, že počítač je: procesor + paměť + vstupy a výstupy. Splňuje tohle kritérium i SIM karta? Dá se tedy prohlásit za počítač?

Pavel

Tiež sa pridám. SIM karta je jednoznačne počítač. Ide o to, že obyčajná pamäť sa nedokáže zablokovať, ak by sa 3x zadal zle PIN kód. Aby sa to mohlo tak stať, tak musí byť v karte niečo, čo ju riadi a piny vystupujúce z karty nemôžu byť "priame piny" na pamäť. Taktiež tam musí byť pamäť ROM, kde sú uložené informácie o operátorovi a identifikačné údaje karty. Cez I/O obvody komunikuje s telefónom. Pamäť RAM hrá rolu len pre procesor a z hľadiska používateľa nemá vlastne význam. Telefónny zoznam a SMS sú uložené na EEPROM. Čisto teoreticky sa dá vlastne SIM karta považovať za predchodcu dnešných flash diskov.;-)

Vidim ze ste sa zhodli na tom ze SIM karta JE pocitac ale potom by ma zaujimala jedna vec. Poznam taku definiciu pocitaca (neviem ci je spravna) ze pocitac je programovatelny system -> jeho cinnost moze byt modifikovana. Je mozne zmenit cinnost SIM karty? (hociakym sposobom??)
Podla mna nie a tak mi to potom vychadza je SIM karta by mala byt "obycajnym obvodom" co vykonava specificku cinnost.
Ale touto mojou uvahou nechcem nikoho mylit ;-)

Presne tak. SIM Toolkit je toho dôkazom. Ale to neznamená, že 8 kB SIM karty počítačom nie sú. 8 kB SIM karty neobsahujú SIM Toolkit (teda aspoň na Slovensku). 16 kB áno. Neskôr pribudli 32 kB s rozšíreným bankingom a Orange teraz machruje s novými 64 kB 3G SIM kartami. Orange tvrdí, že bez 3G karty nie je možné používať videohovory a služby 3G siete. Čítal som o tom už viackrát, že je to tak. Dosť ma ale udivuje, že čo je také super na tej karte, že to dokáže, keď videohovor spracováva telefón. No a že na tej karte nie je nič prevratné mi dokázal T-Mobile SK, ktorý videohovory prevádzkuje aj na starších typoch kariet. Vie mi teda niekto povedať, prečo si Orange žiada na videohovory 3G kartu, keď nie je nutná?:?: