Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MS Excel - po prvém vyplnění zamknout buňku v kvízu

Dobrý den, mám dotaz zda se nechá v MS excelu udělat následující: sestavuji takový vědomostní kvíz (otázky a odpovědi ano,ne). Budu ho předkládat dalším lidem. Zamknout buňky či jen část umím. V buňkách kam lidi budou odpovídat ano,ne bych potřeboval nastavit možnost jen jednoho zapsání odpovědi (např. někdo odpoví špatně a chtěl by to opravit - to bych mu však nechtěl dovolit a nechat buňku zamknutou-prostě po prvém odpovězení zamknout buňku).
Je něco takového možné? Pokud ano, jak a kde to nastavím?
Děkuji
Jirka
Změna předmětu, původně: MS Excel (Kráťa) (Kráťa)

Nevím jestli je to pro Tebe schůdné řešení, ale jediné co mě napadá je použití makra a ovládacího prvku Optionbutton (Kráťův (radiobuton) asi). Po výběru hodnoty Ano/Ne se příslušný ovládací prvek (dvojice) zakáže = nelze měnit. A pro nové použití formuláře tlačítko které vymaže hodnoty a povolí ovládací prvky. viz soubor

Dostanu soubor s kvízem. Udělám si jeho kopii. Vyplním kvíz, soubor se automaticky uloží. Ale stále budu moct použít kopii souboru s nevyplněným kvízem... A tomu chtěl tazatel zabránit, aby uživatel nemohl něco opravit, pokud jsem to správně pochopil.

Tak pokud to vezmeš takhle, tak se excel nedá použít. Tazatel chtěl původně psát do buněk hodnoty ano/ne a poté buňku uzamknout, to znamená že bez (automatického) uložení by byla situace stejná jako s těmi optionbuttony. Testovaný jedinec udělá chybu sešit zavře a vše vyplní znovu. Stejná situace platí pro tebou uvedený příklad s kopií celého souboru (sešitu). Tady by snad jedině pomohlo Kráťovo řešení

Případně to celé udělat on-line i s ukládáním výsledků do databáze.

ale to už bude na uvážení tazatele.