Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem windows nevidia cd/dvd zariadenia

dostal som system ktory pri boote vytuhol na desktopovej obrazovke. nespsutil explorer.exe a po rucnom spusteni sa explorer sam zakilloval. spustil som repair pretoze sa mo nedarilo(?) zresetovat adminove heslo ani cez linux a po repaire som zistil ze win hadze zlty vykricnik u dvd napalovacky a nie je zobrazena ani v tomto pocitaci.
odinstaloval som daemon tools co tam boli zmazal ovaldac dvd aj secondary ide vymenil kabel a skusal aj inu cdrom a ale system po reboote vzdy tvrdi ze zariadenie nemoze inicia;lizovat lebo ma poskodene ovladace v registroch. bod obnovy tam nie je. system je xp prof sp1. nestretli ste sa nikto s niecim podobnym?
doska je via chipset presne som este nezistoval zajtra sa s tym pohram viacej ale mozno uz niekto riesil nieco podobne

mal som asi pred 3 mesiacmi NB Acer,wxp home,ten isty problem,riesenie bolo priamo na strankach microsoftu,tykalo sa nejakej upravy registra , ale za nic si neviem spomenut , ktoreho kluca sa to tykalo:-/,moc som ti nepomohol ,ale bolo to vcelku trivialne:-)