Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém se starším PC

Zdravím.
Mám problém s fungováním novějšího programu na starším PC. Myslel jsem, že zásadní problém byl v operační paměti - požadavek byl 1GB, já měl jenom 512MB, tudíž jsem koupil další 2 512MB RAMky, tzn. teď je operační paměť 1,5GB. Program ale stále funguje v podstatě úplně stejně špatně. V operační paměti zjevně problém není, tak mě napadlo, že by mohl být problém s procesorem - ten ale vysoko převyšuje požadavky programu - požadavek je 2GHz, mám 3GHz. Na notebooku, který má procesor 2GHz jede program dokonale.
Nějaké nápady v čem by mohl být problém?

Myslím si, že zvukovka se dá vyloučit jakožto zdroj jakýchkoliv problémů. Tu mám kvalitní, přímo zaměřenou na hudbu a její tvorbu julia. Dnes jsem pečlivěji prostudoval readme soubory a jelikož tam u jednojádrových Pentium 4 procesorů doporučují vypnout Hyper threading v Biosu, tak jsem to udělal a přijde mi, že chod programu se mírně zlepšil.
Co se týče ovladačů, tak počítač už asi rok nebo 2 vůbec není připojován na net, takže se dá předpokládat, že poměrně hodně ovladačů bude zastaralých.

Starý počítač - Intel Pentium 4 CPU 3.00 GHz
Nový notebook - Intel Pentium CPU P6100 @ 2.00 GHz
I když o počítačích něco málo vím, tak musím přiznat, že je pro mě pořád záhadou, jak poznat výkonnost konkrétního procesoru. Může být problém v nedostatečném výkonu procesoru?