Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC nelze spustit

Ahoj, včera mi nastal takový problém ohledně spuštění PC. Včera, když jsem ho zapnul, tak se začal normálně spouštět. Ovšem o chvilku později mi tam naskočila obrazovka, že je nějaký problém s USB zařízením, ať zkontroluju, zda je spávně zapojené apod. Ovšem na USB jsem měl zapojenou, pouze myš, klávesnici a sluchátka. Jinak nic! Poté jsem měl na výběr. Pokračovat nebo konec. Dal jsem pokračovat a měl jsem výběr Win. Zadám a zobrazí se "Spouštění systému Windows". Tak čekám, čekám a furt nic, bez pokroku. Tak to restartuju a zase to nabíhá, ale tentokrát jsem chtěl zkusit nechat PC prohledat SAS v nouzovém režimu, ale ani NR nenaběhl. PC jsem vypnul a zkusil to za chvilku, sice se spustil a dostaal jsem se na plochu, ale byl hrozně zpomalený, zkusil jsem tedy ten SAS, ale to stejně nepomohlo. Dneska jsem to zkusil zapnout znova a zase mi tam naskočila ta prokletá chyba s USB. Zkoušel jsem opravy spouštění přes nabootované systémoveéCD, ale to mi vypsalo že Windows repair nemůže automaticky opravit chybu. Nevím co s tím? Díky za rady :)

Tak jsem to našel. Chyb a upozornění je tam plno. Od 10.8. 2011 do dnes. Nejvíce vyskytované chyby jsou: 1) Zdroj: Disk a pod tím vypsáno: Zařízení \Device\Harddisk0\DR0 má chybný blok. 2) Zdroj: nvstor32 a pod tím vypsáno: Data error on device.

Device: \Device\RaidPort0
Model: SAMSUNG HD322HJ
Firmware Version: 1AG0
Serial Number: 61813B721AWWFV
Port: 0
Asi 3/4 zabírá upozornění. Zdroj: NVIDIA openGL Driver a pod tím vypsáno: Popis ID události 2 ze zdroje NVIDIA OpenGL Driver nebyl nalezen. Součást, která tuto událost vyvolává, buď není v místním počítači nainstalována, nebo je její instalace porušená. Můžete tuto součást opravit nebo nainstalovat do místního počítače.

Pokud událost pochází z jiného počítače, byly s událostí uloženy také informace potřebné pro zobrazení.

K události byly připojeny následující informace:

The NVIDIA OpenGL driver has encountered
an out of memory error. This application might
behave inconsistently and fail.

Doufám, že se nejedná o špatný HDD, mám ho totiž asi 2 měsíce starý. Jinak se často stává, že právě HDD vydává nějaké podivné zvuky. Díky

Jinak se často stává, že právě HDD vydává nějaké podivné zvuky.

pokud je disk z aukra, tak se nediv. za blbost se platí.

chybný blok na disku - nech po restartu proběhnout test souborového systému:

chkntfs /c c:
shutdown -r

nainstaluj nějaký program pro zobrazení s.m.a.r.t hodnot (crystaldiskinfo umí i graf), a sleduj vývoj v čase.

vadný zápis na disk i chyby grafiky může mít na svědomí vadná ram.
stáhni si nějaké "ultimate boot cd", vypal .iso, nabootuj a nech běžet některý z memtestů.

zkontroluj nějakým diagnostickým programem, že máš ve skříni i při zátěži normální teploty (cpu, chipset, disk, grafika).

Disk jsem dal reklamovat a zapojil starý disk, který mi po startu vypisuje chybu disku. Tak jsem zkusil stáhnout CrystalDiskInfo a ejhle. Počet přemapovaných sektorů má ještě vyšší číslo než u reklamovaného disku a stav disku je "špatný". Tak se chci zeptat jestli není možné, že by tento problém způsoboval nějaký vadný komponent? Nebo je to blbost? Díky