Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Graf. karta s 256MB RAM se ukazuje jako 512MB RAM - jak to?

Ahoj kdyz dam Vlastnosti > nastaveni > upresnit > adapter tak mi to vypise toto Geforce 6150 le.. a Velikost paměti 512mb jenže kdyz sem si ten pc kupovat tak rikali ze ma 256mb tak nwm :/ a je to divny protoze me tam nejde ani Risen a ten vyzaduje 256mb ..... nechapu... diky za odpoved

Změna předmětu, původně: Graf. karta (host)

Protože to je grafická karta integrovaná na základní desce. Velikost její paměti se nastavuje v BIOSu, ale to ti nijak nepomůže, protože je to slabá sračka s mizerným výkonem. Na Risen s touto kartou zapomeň. Jestli chceš hrát, kup si grafickou kartu do slotu na desce.

Ako nazov napoveda ma nizsie cislo(8400), tak bude menej vykonna(ako 8500 popripade 8600), ak ju aj tak budes chciet kupit novu, tak co najlacnejsiu popripade pozri aj ine obchody a pamate ti staci 512MB ale nech je DDR3, ta je rychlejsia ako DDR2(tu urcite na hranie NIE). To ohladne DDR3 plati aj pre tie 8500 popripade 8600 z bazaru. Uplne ti bude postacovaj aj 256MB ale DDR3.

tá grafika má aktívnu TurboCache funkciu,takže tých ďalších 256MB si berie zo systémovej pamäte a je tým pádom výrazne pomalšia ako rovnaká grafika bez aktívnej TurboCache funkcie,táto funkcia bohužial nejde vypnúť,je trvalo aktivovaná v hardwari grafického čipu