Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odborný články, výše honoráře

Ahoj lidi,

znám osobně kluka co je na střední škole a píše recenze na počítačový hry (PC) a ještě krátký novinky. Tvrdí mi, že si za měsíc přijde tak na 8-12 tisíc, přitom chodí normálně každej den do školy.

Novinek za měsíc tak 12 a recenze tak 3-4. Je možný že je psaní odbornejch článků takhle honorovaný? Jedná se o jeden z nejnavštěvovanějších herních webů.

Máte někdo podobný zkušenosti?

Pavel

To musis vedet sam, jestli se mu da verit.

Jinak normalne asi ne, ale treba ma (nebo jeho rodice) dobry kontakty a muze to bejt nejaka protisluzba. :-D

Nicmene jsem se zasmal tomu odborny clanky. Recenze PC her na ceskem internetu a v hernich casopisech jsou mozna vsechno jine, ale urcite ne odborne. Ale treba na tiscali games obcas koukam, ty hlody odpovidaj na tech 15 az 17 let. :))

Jo, věřit se mu dá, on nekecá. Jen se mi to nechce věřit :-) Tvrdí mi, že po škole se tím uživí. Nemá žádný předchozí zkušenosti s psaním a rovnou je schopnej se tím uživit, no nevím. Jinak já to nečtu abych posoudil úroveň, ale pojem odbornej článek bych asi použil, možná se to u recenzí zrovna moc nehodí, to je fakt.

Pavel

No ja si obcas nejaky recenze ctu a rikam si, ze je to hlavne pro nactilety, takze je to psany jejich jazykem. A oni to koukam nactileti pisi.

Jinak si myslim, ze recenzent musi hlavne tu PC hru umet zahrat rychle, aby byl prvni kdo to napise a umet dobre cestinu a trochu te pisatelske tvorivosti - no proc by to nezvladl ?

Osobne mi to pripada jako trochu nadnesene. Mozna ze opravdu tak dany web plati, ale jeden maly priklad:

Presne honorovani clanku sice nezverejnujeme, ale v tomto pripade myslim muzeme udelat vyjimku. Za efektni tutorial typu meduza pro 2D grafiku platime 1200Kc.

http://www.grafika.cz/art/photoshop/tut-aut.html?fa ll=1
Pokud je cena za cely tutorial 1200Kc tak se mi nezda, ze by nekdo zaplatil skoro totez za jednu recenzi hry. Ale kdovi... :-)