Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím o radu koupě routru

Ahoj všetci. Soom zúfala a aj ked si myslím, že to zvládnem sama. Nakoniec viem, že nie. Potrebovala by som poradit od Vás, moji milí ludia, čo mám robit ? Musím kúpit nový router. Mám ASUS RT-N10 a som z neho už zúfalá!!!!!!!!!!!! Mám internet od UPC s WIN 7 .Cena do 1000 kč a možno aj menej a len domáce použitie. V ALZA zajtra alebo v CZC v pondelok. Proste len tak ! A hlavne, ČIERNY !!!! Moja farba! Nie som blondýna ! Dakujem za radu a PS: nemám nič proti blondýnkam ...ani bielym routerom ....... tak može byť aj bielý, ak bude spolahlivý. Ale čierna je čierna.....

Bolo uz nejak diagnostikovane ze za problemy moze ten router a nie napr. zle nakrimpovane konektory LAN kabla alebo provider apod? Napr. otestovat pripajat sa len bez routera, s inym routerom (pozicanym na test), apod.
Co konkretne vypadava? Len WiFi alebo aj pripojenie cez LAN? Vypadky wifi mozu mat kopec inych pricin, napr. sused s routerom nastavenym na stejny kanal apod. Treba skusit sa pripajat cez LAN.

Si zlatý.,ale router už to má za sebou a je po záruke a chyba je určite v nom,čo sa týka wifi.........vypádáva neustále pripojenie wifi aj LAN. čo sa týka nastavenie routra je vpohode,skratka je nestabilný a neustále ho musím restartovat.........AHOJ

Konkretne TP-LINK TL-WR741ND som kupoval kamoske, ide stabilne minimalne pol roka.

Po zmene routra je mozne, ze ti prevadzkovatel docasne zablokuje internet, nepoznam UPC, ale stava sa to, vtedy mu treba zalovat a oznamit tuto skutocnost, potom ho opat odblokuje. To len pre informaciu, proti dalsiemu zbytocnemu stresu.

Ja som mal podobne problemy, aj ked len s wifi a vyriesil to alternativny firmware z tejto stranky:

http://www.dd-wrt.com/site/support/router-database

Mozes vyskusat zmenu firmware aj pre stary router (ak by fungoval, mozes ho predat, darovat), prip. aj pre novy, ak by s nim boli problemy - co dufam nebudu.

"blokování internetu" - tomu se dá lehko předejít: naklonováním mac adresy na wan straně, ještě před připojením ke kabelovému modemu. dokonce může stačit jen restart toho modemu.

zmíněný wr741 mi běží prakticky bez přestávky skoro 2 roky. ale ta barva :(

laikům bych změnu firmware nedoporučoval, budou rádi že jim to bude správně fungovat. (a že ten router bude černý:)

Hm.. v tych pripadoch o ktorych som pisal ziadny modem nebol a o klonovani MAC sa im ani nesnivalo.

Ten alt. firmware som odporucal na ten stary, uz odpisany router, ktory by sa asi inak vyhodil, prip. na novy len ak by robil problemy, samozrejme robit to musi clovek ktory to vie.

Este k farbe, aj ked router je uz asi objednany, predsa by som kupoval router, pre ktory existuje alternativny firmware na DD-WRT, staci vlozit typ na stranku ktora je vyssie, podpora je velmi siroka takze by to nemal byt problem, samozrejme by to malo byt len ako "posledna pomoc", pre istotu.

Mne napr. robili 2 routre problemy s wifi, s FW z DD-WRT sa to vyriesilo. Dalsi dovod je podpora IPv6, aj ked neviem na akej urovni to je, ale pre buducnost to je urcite uzitocne.

nic z toho ti neberu.
ale podívej se na styl dotazu - tazatelka nevypadá, že by její hlavní činností bylo přeflashování firmware.
samozřejmě - pokud to pomohlo ke stabilitě, je to dobře. jak píšu výš - zkušenosti mohou být různé.

ipv6 - před koncem mayského roku nemá vůbec smysl.
jestli mě to bude zajímat někdy za 5 let, budu mít nejspíš nový 1gb router. proč se tím obtěžovat 5 let dopředu?
když se podívám k velkodistributorovi i4wifi, má v nabídce 1-2 routery s ipv6 (vynechám mikrotik).
přitom mě ipv6 vůbec nezajímá, já nepotřebuju 64 tisíc ip adres, já potřebuju nat mezi sebou a zbytkem světa.
že se bez ipv6 nedostanu na nové čínské servery? když mi to nevadilo doteď...