Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nejde se připojit do sítě přes modem přes LAN ano

Mám takový problém, nemohu se s NB připojit přes modem na internet. Přes PCMCIA LAN kartu, kterou mám připojenou do routru to jede. Ale přes modem se vytočí číslo, připojí (tiscali) ověří heslo ukáže se stav připojení ok ale nikam se nedostanu, ani na net ani do pošty . Vůbec to neodešle požadavek (tedy neblikne dole stav připojení) . Modem je ZyXEL OMNI 56K USB , OS 98SE. Potřebuji dial up když jsem mimo domov (používám to tak dva měsíce v roce a hlavně v zahraničí) loni jsem se s tím připojil naposled v srpnu a v lednu jsme tam dávali větší HD ovšem kopii starého, přeinstalovat celý OS znova nebylo možné (nelze to udělat ani teď) ale vše jinak ok. Vše jsem odinstaloval ovladače, com port atd.. a znova naistaloval a nic. Už nevím kam šáhnout, prolezl jsem (aspoň si to myslím) všechny nastavení a protokoly nezdá se mi, že by tam něco chybělo, žádné kolize ani vykřičníky. Po příkazu odpojit mi zůstane tapisrv bez odpovědi a pomůže ho jen na tvrdo ukončit a restart NB. Přes LAN PCMCIA to jede bez problémů. diky za nápady

Název hostitele . . . . . . . . . : NOTEBOOK.nbox.priv
Servery DNS . . . . . . . . : 83.240.2.119
Typ uzlu . . . . . . . . . : Vysílání
ID rozsahu NetBIOS . . . . . . :
Směrování IP zapnuto. . . . . : Ne
Proxy WINS zapnut. . . . . : Ne
Rozlišení NetBIOS používá DNS : Ne

0 Ethernet adaptér :
Popis . . . . . . . . : PPP Adapter.
Fyzická adresa. . . . . . : 44-45-53-54-00-00
DHCP zapnuto. . . . . . . . : Ano
Adresa IP. . . . . . . . . : 0.0.0.0
Maska podsítě . . . . . . . . : 0.0.0.0
Výchozí brána . . . . . . :
Server DHCP . . . . . . . . : 255.255.255.255
Primární server WINS . . . . :
Sekundární server WINS . . . :
Pronájem obdržen. . . . . . . :
Pronájem vyprší . . . . . . . :

1 Ethernet adaptér :
Popis . . . . . . . . : PPP Adapter.
Fyzická adresa. . . . . . : 44-45-53-54-00-01
DHCP zapnuto. . . . . . . . : Ano
Adresa IP. . . . . . . . . : 0.0.0.0
Maska podsítě . . . . . . . . : 0.0.0.0
Výchozí brána . . . . . . :
Server DHCP . . . . . . . . : 255.255.255.255
Primární server WINS . . . . :
Sekundární server WINS . . . :
Pronájem obdržen. . . . . . . :
Pronájem vyprší . . . . . . . :

2 Ethernet adaptér :
Popis . . . . . . . . : ELPC3R Ethernet Adapter
Fyzická adresa. . . . . . : 00-60-08-B2-26-91
DHCP zapnuto. . . . . . . . : Ano
Adresa IP. . . . . . . . . : 192.168.1.102
Maska podsítě . . . . . . . . : 255.255.255.0
Výchozí brána . . . . . . : 192.168.1.1
Server DHCP . . . . . . . . : 192.168.1.1
Primární server WINS . . . . :
Sekundární server WINS . . . :
Pronájem obdržen. . . . . . . : po VI 19 rr 9:32:21
Pronájem vyprší . . . . . . . : ·t VI 20 rr 9:32:21

myslím si že ne, protože jsem to poprvé zkoušel v dubnu mimo domácí linku a už tenkrát to nešlo. Jenže tehdy jsem to přikládal špatné lince v místě (i ve sluchátku škrčelo a přenos hlasu byl děsný). Je fakt že jsem 98SE pomocí neoficiálního servis packu opravoval ale nevím zda to mohlo mít nějaký vliv. Zkoušel jsem to teď winsockem a taky nic. Zkusím teď jiné poskytovatele a uvidíme.