Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook - problém se systémovými klávesami

Zdravim, vlastním notebook Sony VAIO ec3m1e a po nějaké době mi přestaly fungovat NĚKTERÉ systémové klávesy jako ztmavění displaye a to všechno v kombinaci Fn + F5 - F12... Talčítka jako MUTE (Fn + F2) a zesílení/ztlumení hlasitosti (Fn + F3/ F4) fungují jak mojí ovšem nezobrazuje mi to na monitoru stupnici hlasitosti. Dříve mi to zobrazilo takovyty čárky kolik mám hlasitost nyní ne. NEvýte v čem by mohla být vada? Je li to způsobeno HARDWAREM nebo nějakým omylným vypnutí nějakého SOFTWARU. Budu rád za každou radu. Děkuji dopředu.

Čau Staggu,

podle tvého popisu může být chyba softwarová, zkusil bych v první řadě reinstalovat ovladače těchto speciálek, nebo klávesnice. Nebo zkus udělat obnovení systému do doby, kdy Ti to fungovalo. Neinstaloval jsi nějaký software v té době co Ti to přestalo fungovat?

sony tvůj model nezná, proto na něj nenabízí žádný support ... aha, zná. buď o typu toho krámu žertuje sony, nebo ty.

podle jejich hemzů:

Special keys / hotkeys / Fn keys do not function
Most VAIO computers have a few additional special function keys, which are not controlled by the standard keyboard driver.
If these keys stop functioning, this is usually a problem related to VAIO Event Service.

k nainstalování doporučují leccos:
# Setting Utility Series
# Sony Shared Library
# VAIO Event Service
# VAIO Control Center
nějak moc blbostí, ne?