Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s aktualizacemi windows.

Čau.

Přeinstalovával jsem windows xp home na professional(Na čistý disk).Windows jsou legální instalace proběhla v pořádku.Přesto mi nefungují automatické aktulalizace.Vždy se,když je chci zapnout přes centrum zabezpečení se objeví toto:Centrum zabezpečení se nepodařilo změnit nastavení autom.aktualizace.Chtěl jsem je zapnout ručně v položce systém tak se mi tam ta záložka neobjeví.Nevíte někdo v čem je problém?

Už jsem podobný dotaz tady četl ale uvedený postup nefungoval.

Tak si uz do tych Win zrejme nieco nainstaloval, bud nejake antiviry alebo ine nezmysly destrukcne (cleanery apod). Alebo viry.
Po cistej instalacii (vcetne formatovania) z original CD to proste zapnut urcite ide.

P.S. alebo ti nefunguje PC napr. chyby RAM alebo disku apod a dosahali ti celu instalaciu. Otestuj RAM preistotu (napr. nabootovat UBCD a tam program goldmemory)

automatické aktualizace u xp považuju v dnešní době za zbytečnost. sp3 předpokládám že máš.
jestli na tom trváš, zkontroluj stav služby:

; Services: Automaticke aktualizace
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\wuauserv]
"Start"=dword:00000004

zapnuto = 2
jestli nefunguje, čti si v prohlížeči událostí.

jedna technická: protože jsi nejspíš nešel do obchodu, abys místo starých xp home donesl xp profi, buď ráď že to na tom warezu nejde zapnout.

rozhovor o ceně - v době kdy se xp už rok v krámě neprodávají - bych považoval za zbytečný. ani tu nebudeme řešit, kolikrát jsi je od té doby nainstaloval.

buď máš něco k výše uvedenému - vidíš chybové hlášení služby wuauserv v eventlogu. nebo jsi prohlížeč událostí dosud nenašel, ale víš že ms po sp3 nic podstatného nevydal (vybavuje se mi jen dns hotfix).
takže se zkus vrátit k věci.
navrhoval bych ještě opravu instalace:

sfc /scannow

domácí samoadmini totiž jak nepříčetní používají samé cleanery - a pak se diví nefunkčnosti windows.