Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Správa disků nenačte USB flash disk

OS: MS WinXP HE SP3
Flash USB TDK 8 GB USB 2.0 Trans-It Mini

Dnes jsem koupil nový výše uvedený flash disk. Instalace (plug&play) proběhla v pořádku, ale v Průzkumníku se načte jako "Vyměnitelný disk (G:) až za asi 20 vteřin - jiné flashky se načítají jako např. Kingstone (G:) a okamžitě.
Při pokusu zkopírovat na tuto flashku jakýkoli soubor nebo složku vyskočila hláška:
"XXX nelze zkopírovat: Zadaný soubor nelze nalézt.
Zkontrolujte zadání názvu souboru a cesty."
Ve Správa počítače -> Správa disků není tento flash disk vůbec zobrazen (ostatní flashky OK).
V kontext.nabídce Vyměnitelný disk (G:) -> Vlastnosti jsou tyto údaje:
- Systém souborů: Neznámý
- Využité místo: 0 bajtů
- Volné místo: 0 bajtů
- Graf kapacity je vybarven, jako by byl disk zaplněn.
Zkusil jsem aktualizaci ovladače, ale bylo mi oznámeno, že je aktuální.
Při pokusu o formátování z kontext.nabídky se okno Formátování vůbec neotevřelo.
Podle rady zde v Poradně jsem zkusil formátování pomocí HP USB Disk Storage Format Tool. Tam vyskočila tato chyba:
"There is no media in the specified device."
Zkusil jsem změnit slot - nepomohlo. Jiné flashky, které mám fungují normálně.
Dialog o bezpečném odebrání hardwaru probíhá normálně.
Poraďte mi, prosím, co s tím. Nebo to mám rovnou vrátit prodejci?
Předem děkuji.

Pouzi iny USB konektor, niektory z tych co je vzadu na bedni.
Windows ked uz instalujes tak nacisto, a potom ovladace zakl.dosky pre danu dosku. Ked to nepojde ani po cistej instalacii so spravnymi ovladacmi chipsetu, tak mas problem s 5V napajanim (zdroj, doska - napr. odpalena SMD poistka, apod)