Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Avast! free antivirus - nechráněn

Ahoj. Asi 2,5roku používám avast! free antivirus, do včerejška bez problémů. Teď mi to ale hlásí: váš systém není chráněn, a když kliknu na opravit nebo spustit program, tak se nic neděje. A celkově ten PC je pomalejší, a ráno mi naběhla jen šedá obrazovka a myš a nic víc. Odpoledne se ale rozjel. Mám PC HP Compaq 610 a OS Windows Vista basic. Ten avast mám verzi 6.0.1367. Můžetě mi někdo poradit, co s tím? Mám zkusit znovu nainstalovat avast nebo zkusit jiný antivir?

já už avast léta nemám, ale když jsem ho měl a poladil, tak to snad nebývalo úplně špatný. je fakt, že to je dlouho a že se to zhoršilo. mě to začalo vadit od té doby, co mi to výrazně způsobovalo prodlevu. protože jak jsem zjistil (u insidera) oni prostě sledují uživatelské chování a to je jejich hlavní byznys. a zpomaluje to počítač, respektive připojení. no nicméně k věci. pamatuju si, že jsem měl jednou dvakrát taky problém. a bylo to z toho důvodu, že mi vypadl internet. to je problém spousty programů v dnešní době, antivirů speciálně. jakmile jsou bez připojení, totálně je to rozhází, protože s tím jaksi páni programátoři nepočítali a často se z toho program nedostane a reinstal je vždycky jistější. pro úplnost dodávám, že už léta nemám antivir (ani javu), ale mám pořád ještě fw od comoda...