Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Příkazy CMD (nějaký seznam s nápovědou)

Ahojte,
můžete mi dát nějaký tip na seznam příkazů na cmd a jejich vysvětlení.
Seznam se dá sice bez problému najít a vysvětlení je na cmd - .... /? ale některé popisy příkazů nejsou pro mě pochopitelné. Děkuji za tip kde sehnat.
Změna předmětu, původně: Příkazy CMD (Kráťa)

cd c:\Windows\system32
dir

tak si vypises "prikazy" windows (nazov "prikaz" je kravina, ptz ziadne prikazy neexistuju a vsetko su to exe t.j. programy). Z cmd spustis akekolvek exe, trebars aj moja_oblubena_hra. Kupodivu aj samotne cmd je "prikaz" t.j. exe :)
Popis parametrov mas u kazdeho ked ho spustis s parametrom /?, pripadne na google.