Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dotazy k notebookům - jaký?

Zdravím,
řeším výběr notebooku a nějak se nemohu rozhodnout. Rád bych matný notebook do cca. 17000 Kč maximálně, ale čím méně, tím samozřejmě lépe. Rád bych notebook, který se mi vejde do batohu a půjde snáze přenášet, ale zároveň požaduji trochu výkon. Ideál by byl 14" displej.

Vybírám mezi těmito notebooky:

asus-u41sv-wo056v-d257963.htm
Myslím, že má ideální parametry, trochu mi vadí lesklé zpracování u klávesnice a šasi, ale displej je matný a to je důležité.

asus-p53sj-so016-d255880.htm
Oproti předchozímu to je 15,6", výhodou je, že je kompletně v matném provedení a s numerickou klávesnicí. Výjde navíc cenově nastejno s předchozím, rozměrově se natáhne "jen" o necelých 5 cm do strany, ale s výhodou numerické klávesnice, vyhovujícího zpracování a většího displeje, který taky samozřejěm není na škodu.

http://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-edge-e420-cerny -1141-brg-d265198.htm
Další kandidát od Lenovo má 14" displej, ucházející provedení, jsem pouze v rozpacích z grafické karty, co si o ní myslíte? Cenově jinak výrazně levnější než předchůdci.

http://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-edge-e320-cerny -1298-5ng-d277155.htm
Tento notebook má super rozměry, neboť se jedná už o 13,3" displej, ale opět nevím co ta grafická karta. AMD dobré - špatné? Přípínatelné dobré - špatné? Co ta Intel HD Graphics 3000?

Lenova se samostatnou AMD grafikou s 13,3" trpí zase na procesor, jakýsi AMD Zacate Dual-Core E-450 s frekvencí 1,65 GHz, 2x 512 KB L2 Cache zřejmě není žádná sláva, cena ovšem klesne na 12000 Kč.

Tak co by jste volili vy? Vaše zkušenosti, postřehy a tipy i případně na zde neuvedené notebooky vítám. Předem děkuji.
Změna předmětu, původně: Dotazy k notebookům (Kráťa)

taky mám zálusk na ten Asus u41sv - se značkou jsem byl doteď spokojený (Asus m51sn mi vydržel víc jak 3,5 roku, než odešla grafika). HP nabídky v 14" provedení do cca 17tis nic moc.., u Lenova nemůžu vystát prohozené klávesy Fn a Ctrl a jejich design, Dell je v této cenové relaci jen s integrovanou grafikou a na Acer jako značku sem toho moc dobrého neslyšel, ale možná už se situace zlepšila.

Problem je v tom ze acer sel naprosto vztrict uzivatelum a udelal levne notebooky, a z toho vznikal povera o nekvalite teto znacky, nezavisle testy rikaji neco jineho. Osobe jsem sel do ACERa pred 14ti dni taky (ovsem vyssi cenova kategorie) a prijde mi kvalitne zpracovany, i kdyz moc velke porovnani nemam, osobne jsem si osahal jen par kusku NB.

Jak pravdepodobna reklamace je vs. to ze jsem ho "s jistotou koupil levneji"? Navic s mím požadavkem na 16GB ram jsem si z 15,4 notebooku mohl vybrat asi tak ze 4 typu :D

3 mesice nemuzes nic v reklamaci mit a pokud ano, tak je jen tva chyba, ze s nima nevybehnes. Ze zakona maji max 30 dnu a pak maij smulu i kdyby ses mel soudit, tak to vyhrajes. V mym okoli par lidi Acery ma a nikdo s nima nema problemy, o jakych se mluvi na teto poradne. Ja v tomto souhlasim s Azorem.

ono to probíhá jinak - po 30 dnech se ti vrátí, abys zjistil, že vada přetrvává, nebo dokonce že vznikly závady další. Načež následují další třicetidenní kolečka.

Abych Aceru nekřivdil - své nejšitovšjší období má zjevně za sebou (proto se rozdělil na "brandy" emachines-PackardBell-Acer), navíc toho prodá nejvíce, tudíž statisticky to vypadá, že se až tak nekazí. Nicméně kvalita servisu je stále totožná

Klidně napíšu, zítra mi má dorazit domů. Zaujalo mě na něm i to, že má USB port 3.0 narozdíl třeba Lenova a vzhledem k tomu, že používám poměrně často 32 GB flash disk také s USB 3.0, tak to určitě potěší. Mně ale mrzí vcelku chudá nabídka notebooků s matným displejem, tedy v dané cenové relaci do 17k Kč. Nevím co je praktického na tom lesklém displeji... lepší ostrost barev? Lesklý displej jsem měl a už bych ho nechtěl, nejhorší je to přes léto, kdy je hodně světla a dlouho svítí slunce, přes zimu se to celkem dá. Taky problém u spousty e-shopů, že nemají možnost vyhledání notebooků s matným displejem. Alza a CZC to mají, ale v ostatních je to klikaní z položky na položku a zkoumání technických parametrů, nehledě na to, že to tam kolikrát ani není uvedeno.