Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno trojský kůň - NB nejde obraz

Zdravím všechny,
rád bych se zeptal na problém ,který postihl mého kamaráda.Do svého notebooku vložil flash disk a jeho AVG ihned detekovalo Trojana,dal ho do truhly nebo jak tam tomu říkají ale rázem se vypnul monitor.PC natrvro vypnul a opětovně zapnul a vše bylo v pořádku.
Druhý den však NB zapnul a zobrazí se jen tmavá obrazovka,od zapnutí se na ní neukáže ani písmenko,ventilátory běží na plný výkon ja zběsilí a je černo.
Dokázal by z tohoto chabého popisu někdo odtušit oč se jedná a jak to napravit??
díky a příjemný víkend
Torturus

povolený autorun se pozná podle toho, že při vložení flashky vyskakuje úchylné vyskakovací autoplay okno. to se objeví jen v případě, že na flashce chybí soubor autorun.inf - jinak ho poslechne a klidně (skrytě) instaluje vir. antiviry jsou tak hloupé, že to nekontrolují.
v automatických aktualizacích to ms konečně už to 11 letech zakázal.
nebo si vygoogli 'nodrivetypeautorun' a zakaž si to ručně (hodnota '0xff').