Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vista - help z XP

Je možnosť si niekde voľne stiahnuť Windows6.0-KB917607-x86.msu ?

Jedná sa o rozšírenie Visty nápovedou dodávanou do verzie Windows XP, konkrétne WinHlp32.exe. Z MS stránky to ťahať nechcem, lebo mi to ponúka na stiahnutie vírus WGA. Ten si do počítača odmietam stiahnuť. Stačí, že mám legálny Windows a nalepenú nálepku. Odmietam sa hrať na opičku, ktorá si nainštaluje do počítača hocijaký bordel, ktorý MS ponúkne.

Mám ten súbor (WinHlp32.exe) mimo Windows, dokonca to aj funguje, ale Delphi sa zrejme odvoláva na originálny súbor priamo vo Windows a help mi teda nefunguje priamo v Delphi.

Myslím, že by to šlo nahradiť cez Linux, lenže potom zrejme zaúraduje ochrana súborov vo Windows a budem tam, kde predtým.

Normalne tam spust to overenie pravosti, neni v tom ziaden problem, ak mas legalne Win tak to je prave ta vyhoda legalnych Win ze si mozes tahat tieto veci (po overeni). Ja mam vzdy Win plne updatovany vcetne vsetkych WGA, a ked chce overenie pravosti tak to overim a nemal som s tym za 10rokov ziaden problem.
Odkial mas tie nezmysly ze WGA je nejake hnusne zlo?

P.S. lez tam pomocou IE to si stiahne len activex komponentu do IE ktora len overi pravost, myslim ze to neinstaluje nic do samotnych windows.

Dosť mám prepchaté registre sprostosťami a cítim, že ten počítač, už nie je taký rýchly ako pred cca 3 rokmi, keď som tam nainštaloval Vistu. Takže pokiaľ môžem, tak ho chcem zbytočného softvéru ušetriť a jedného pekného dňa ho možno preinštalujem. Chcel by som samozrejme zdôrazniť, že do toho počítača tak často nový softvér neinštalujem, ale občas sa pritrafí, občas niečo odinštalujem a jednoducho za tie roky to už cítiť, že to nie je to čo by to mohlo byť. Už len to, že každú chvíľu je nový Firefox, nový Thunderbird, nový antivír, atď. Do počítača to napchá plno nezmyslov do registrov a počítač len spomaluje. A nech mi nikto nepovie, že to tak nie je. Videl som ako vie Eset Smart Security po páde systému počas jeho vlastnej inštalácie nechať zasmradené registre. Odinštalácia to nevyčistila a nová inštalácia sa spustiť nedala. Nových položiek tam bolo minimálne okolo 300.

A okrem toho, nepáči sa mi, že Windows mám legálne kúpený a musím sa hrať na cvičenú opicu a inštalovať všemožný MS bordel, aby som dokázal, že ten Windows je skutočne legálny. Keby mám Windows nelegálny, prasknem tam jeden crack a mám o bezproblémový chod postarané. Dokonca aj aktivácia prestane byť nutnosťou. No a nie je toto choré? Keď si to raz zaplatím, tak chcem mať od nich svätý pokoj.

Áno, je to len môj názor, ale nikomu tým neuškodím, ak tam ten WGA nedám.

nedas tam wga, nestiahnes to. nik sa s tebou v MS drbat nebude. riesis kravinu a handrkujes sa zbytocne.
ked uz tak tocis o registroch, tak cim to je, ze mne windows 7 aj po roku a instalaciach vsemoznych hier a programov idu takmer rovnako rychlo ako po instale? a to nepouzivam ziadne cleanery a podobny bordel. ;-)