Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemoznost pristupu na verejnou IP z LAN

Ahoj,
mám nového ISP, mistního u nás v městě, ale mám problém, že ze svého počítače nemužu přistupovat na svoji veřejnou IP.

Mám UTP kabelem privedeny internet do routeru, do nej napojeny server. Odkudkoliv jinudy se na server pres verejnou ip dostanu ale z domaci site ne, jen pokud zadam lan ip, pokud zadam verejnou tak to nejde. Lze to nejak nastavit ?

Diky

Pomaha vymenit router za starsi, zhruba tak o jednu az dve generacie.
Prave toto co potrebujes bolo konecne zaplatovane aj u lacnych SOHO routrov. Jedna sa totiz o vaznu bezpecnostnu chybu. Maximalne je mozne z vnutornej strany mozne povolit len ping na vonkajsiu IP. To ci ti to ovlivnuje ISP, skusis jendoducho tak, ze odstranis medziclanok medzi PC a ISP (router).

Bud si porid router, ktery umi delat DNS. Proste pak zadas lokalni adresu a DNS jmeno a pri dotazu z vnitrni site dostanes na to jmeno interni IP adresu.

Nebo si uprav na tom malo pocitacu hosts soubor, do ktere opet das jmeno a IP adresnu (vnitrni) a pri dotazu na jmeno ti to prelozi.

V mobilu to pujde myslim jen tim prvnim zpusobem.