Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nejde se připojit na notebooku k síti...

Přeinstaloval jsem si windows na notebooku na Windows XP Profedional nainstaloval jsem ovladače a nejde mi sitova karta ukazuje mi to ikonku s křížkem a je tam napsano

Připojení k místní síti
Rychlost: 100,0 Mb/s
Stav: Omezené nebo žádné připojení

neni to třeba špatnymi ovladače sitove karty?Ovladace jsou přesne na typ win.Nez jsem tam hodil windows tak vse v pohode jede.Notas je HP Compaq 6720s

jsi dvoutisící čtyřicátý osmý, co neumí instalovat ovladače. mayové to vidí správně: žádné další ip adresy lidstvu, ale konec světa.

do té doby můžeš instalovat v pořadí:
1) Intel Chipset Installation Utility for ICH8 for Microsoft Windows 2000 and XP
2) Intel 82562GT 10/100 Ethernet Controller Drivers for Microsoft Windows XP
3) typ wifi síťovky vyčteš třeba programem siw nebo everest, podle toho nainstaluješ: 'Intel PRO/Wireless Drivers' nebo 'Broadcom Wireless LAN Driver'.

Nevedno nic o LAN ku ktorej sa chceš pripojiť ....

Iné PC/notebook sa tým istým káblom pripojí ? Ak ano, s akými parametrami IP protokolu ?

Použi tieto parametre na prolemovom notebooku, ručne ich zadaj ..

Ak to nebude fungovať, nabootovať Live Linux a zopakovať postup s ručným zadaním parametrov IP protokolu.

Ak to nebude fungovať ani tak, na 99,999% je sieťová karta nefunkčná. Daj si to potom, prípadne, otestovať ešte niekomu.

Maňana ? Si vtipný ? Stručný ? Alebo ti nedochádza ?

Kamarade, nabidka start/ spustit / napis cmd / ipconfig -all
A vysledek dej sem na poradnu

Samozrejme od toho PC co se pripojí a vsecko v pohode ...

Následne, použit parametry na problemovom notebooku, ručne zadat ....

________________________________________________
PS : maňana - ABZ.cz: slovník cizích slov

Ve španělsky mluvících zemích odkaz mluvčího pro odklad věci, povinnosti, úkolu k vyřízení na zítra, na později, nebo na nikdy • Výraz vědomé nedbalosti

síťové karta umí jen 100mbit, nic kompatibilnějšího už není.
nerozumím tvému nadšení zavádět si do xp protokol ipv6 - já bych podporu protokolu a tunelového připojení zakázal, třeba máš nějaký shitrouter.
(máš vůbec doma router?)

můžeš zkusit jestli nezabere jen statické nastavení - koukni do výpisu "ipconfig -all" jak vypadá nastavení na vedlejším pc, nastavíš ip o 100 vyšší, masku, bránu, dns. vidíš aspoň na router?

síťovku můžeš otestovat tak, že na tom spustíš nějaký live linux - a bude to fungovat.

Než příště budete někoho obviňovat, že neumí nainstalovat ovladače, tak se prosím zamyslete a zkuste si zjistit nějaké konkrétnější informace o daném hardwaru. Pokud OP ve výpisu ipconfig /all správně vidí síťovou kartu včetně modelu a MAC adresy, pak to znamená, že ovladače jsou nainstalované a funkční. Proč karta nedostala adresu z DHCP, když mu ostatní síťová zařízení doma fungují, je tedy způsobeno něčím jiným.

Dostal jsem od zákazníka na servis přesně tentýž notebook HP Compaq 6720s, ve Windows Vista i Windows 7 síť fungovala v pořádku, stejně tak i v linuxovém LiveCD (System Rescue CD). Po instalaci Windows XP a všech ovladačů z webu HP se mi ale síť chovala naprosto stejně. Kartu jsem viděl, ale z DHCP nedostala adresu. V logu DHCP serveru jsem viděl požadavek i informaci o odeslaném paketu s konfigurací, tu už ale počítač zpátky nedostal. Zkusil jsem i ovladače pro Intel 82562GT přímo z webu Intelu, beze změny. Nakonec se ukázalo, že se jedná o nějakou nekompatibilitu Windows XP (notebook byl originálně dodáván s Windows Vista), kterou řeší BIOS verze F.0D N (4 XI 2008). Po jeho instalaci již síť funguje v pořádku.