Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem větráček

Potřebuji poradit. Začal mi po zapnutí PC vrčet větrák u zdroje. Je to ale jen na chvíli a pak to přestane, občas stačí jen malinko klepnout na mřížku u větráku a je klid okamžitě. Někdo radí promazat, jenže když jsem to nikdy nedělala, tak vůbec nemám tucha, jak na to a nerada bych to nějak pokazila.:-[ Moc vám předem děkuji.:-)

Hodně ventilátorků jde namazat pomocí injekční stříkačky s jehlou a do ní dáš vazelínu. Tou mřížkou zkusíš napíchnout střed ventilátoru většinou je tam gumový kroužek a když jej propíchneš což ucítíš si u ložiska. Dělám to za chodu tou jehlou ventilátor zastavím a vím že jsem na místě:-) Pak jen pořádně zatlačit a vytáhnout.

Některé ventilátorky takhle namazat nejdou protože mají plastový kryt a ten nepropíchneš. Potom je jednodušší ventilátor vyměnit -100kč, protože se ale nachází ve zdroji tak ti jeho výměnu nedoporučuji /nebezpečné prostředí pro laika, ventilátor se většinou pájí protože nesedí konektor/.