Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hard disk

nazdar prosim mohol by mi niekto pomoct asi mam probem v hard disku (maxtor sata 200gb). Ked spustim pocitac, tak pri spustani windowsu sa mi zastavi a nejde trva to niekedy aj 5min. kym sa spusti a znova zacne citat. Stava sa mi to nepravidelne hocikedy jednoducho kedy si on zmysli ze nebude citat... mozno budem musiet dat vymenit cely disk ale moc sa mi nechce tak help niekto ak sa da plz. dik

Nenech se unášet emocemi a místo dávání mu dvou týdnů poraď něco užitečnýho. Vždyť vůbec není jistý, zda to je diskem. Viz první odpověď. Dokud disk neprojede utilitou od Maxtoru, jsou zbytečné všechny další úvahy. Pak bude teprve na 100% jasné, zda to je nebo není diskem.

klasika:

otestuj pomocí S.M.A.R.T. disk na:

- chyby (vadné sektory)
- komunikaci
- teplotu :!:
- jiné nestandardní chování (chyby seeků, spinup time apod.)

samozřejmě:
- zálohuj
- zkontroluj napájení PC a obzvláště disku
- zkontroluj chyby filesystému na disku

Ale IMHO ten disk chcípá (SATA maxtory jsou neuvěřitelné tekuté lidské exkrementy :-D)