Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Můžu mít zapnutý telefon s Emirates?

Zdravím,
za pár hodin mě čeká dvanáctihodinový let s Emirates a včera mi odešel MP3 přehrávač, tak přemýšlím, jestli si smím při letu hrát na mobilu.
Na internetu jsem našel informace, že Emirates jsou půkopníkem v telefonování na palubě, po dosažení letové hladiny je prý možné telefonovat z vlastního GSM telefonu. Znamená to, že si můžu po dosažení letové hladiny zapnout mobil a poslouchat písničky v offline režimu? Máte nějaké zkušenosti?

1. pokud vypneš všechna bezdrátová rozhraní (wifi/GSM/BT), neměl by ti nikdo říct ani popel. Já takhle lítal s N9500/E90/E7 v režimu "letadlo" (nyní mu říkají tuším "offline") a nikdy nebyl žádný problém

2. nicméně je dobré se vždy dotázat (po)letušky

musíš být explicitní - jasně garantovat nulové elmag. záření ;-)

edit: navíc tohle vypínání telefonů je jen buzerace cestujících - smysl to mělo v dobách analogových "cihel", které vyzařovaly i hrubě přes 15W. Dnešní GSM mobily mají pod 2W vyzářeného výkonu, navíc letadlo bude mít jistě minimálně certifikát FCC o elektromagnetickém rušení ;-)

P.S.: šťastnou cestu a pozdravuj šejky. ;-)

Boeing 777-300, obrazovka před každou sedačkou, sedí se tam "3, ulička, 4, ulička, 3". Tak trochu si připravuju zálohu až mě obrazovka omrzí. Už jsem si prožil jeden 12 hodinový let. Asi 6 hodin mě bavila obrazovka, ale pak jsem se už nudil a mobil byl zakázaný. Chtěl jsem si teď vzít MP3 přehrávač, ale on si zrovna včera usmyslel, že se bude vypínat.