Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze z plochy smazat soubor

Chtěl bych poprosit o radu.Stáhnul jsem z netu soubor MKV KMP Matroska File do složky C.Soubor jsem později přetáhnul na plochu a z té mi nejde absolutně nijak odstranit.Zkoušel jsem všechno možné,Total Commander,Ccleaner,Unlocker,nouzový režim,ale nic nefunguje,navíc praktickky každý program zasekne.Aby toho nebylo málo,jsem odkázaný na nouzový režim,protože mi paralyzoval plochu a ihned po zapnutí notebooku nutí pořád dokola restartovat prohlížeč Windows.Poradí někdo?Díky.

Na podobné prípady sa mi osvedčil najjednoduchší postup : nabootovať do Slaxu (verzia Linuxu s grafickým rozhraním, boot je otázkou pár minút) - z CD alebo USB, preklikať sa ku konkrétnemu súboru a zmazať. Doteraz 100% úspešnosť ...

nemusí být. stačí obyčejná stupidita: po přetažení na pochu mu to zákonitě zaindexuje jeden z mnoha zkriplených indexátorů, které tam samoadmin doinstaloval -> to je první důvod kdy se soubor tváří že ho něco drží a nechce pustit ke smazání.
když poslechne radu k restartu, kromě blbého umístění na ploše stejně hned běží se přesvědčit, že ten soubor tam skutečně je a klikne na něj (to je druhý špatný důvod), a zas ho "zahookuje".
prostě bych spustil správce souborů, killnul explorer, smazal soubor, pustil explorer - a už nikdy bych jak trotl netahal filmy na plochu.