Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tenký klient Ncomputing nStation

Zdravím všechny chlapy od hardwaru :-)

Přečetl jsem si tenhle článek http://jankuv.blog.lupa.cz/0606/dalsi-ultratenky-kl ient-ncomputing-nstation a podíval se i na specifikaci klienta http://www.obchodproskoly.cz/zbozi/nstation-l110/de tail.aspx?p=z:75306 a není mi z toho dost dobře jasný, jakej os používá tenhle klient a hlavně co znamená tvrzení "k 1 PC můžete připojit až 10 ks L110 terminálu" - z kontextu dle mýho vyplívá, že se mluví o PC s WinXP - pak ale nechápu co se stará o jednotlivý klienty (terminály), tj. kde se vezmou terminal services. Nebo to chápu špatně a všechno je jinak?

Pavel

Jako lama tomu technicky nerozumím, ale jak jsem pochopil, ten klient má nějaký vlastní čipset, kterým se liší od ostatních výrobků tohoto druhu; akorát že nevím, čím. V tom manuálu uvádějí, že je určen pro sítě LAN, ale to jsou snad všichni tencí klienti, ne?

Ahoj "Jir",

to nějak nechápu, dle odpovědi co jsem dostal a zveřejnil zde http://pc.poradna.net/question/view/44109-tenky-kli ent-ncomputing-nstation#re-44267 to vypadá, že musím mít licenci na WinXP (pro každý terminál).

Ale já se s tebou nehádám, když máš konkrétní zkušenost s tímhle zařízením. Můžeš mi to s těma licencema popsat tak, abych to pochopil? :-)

Děkuji,
Pavel

co? Mně jich na 256kbit WANce jede 25 a naprosto bez problémů.. používají publikované aplikace a tisknou.

Není to samozřejmě "bleskovka" srovnatelná s LAN, ale používat se to bez problémů dá (že se aplikace čas od času překresluje 0,5s to se dá ještě snést).